Na první pohled působí, že je naprosto nic nerozhodí a umí být nad věcí. Ale i muži, kteří jsou obecně považováni za silnější polovinu lidstva, procházejí v životě složitým obdobím, musí čelit nejrůznějším osobním krizím. Co je nejvíc stresuje, jaké nejčastější situace je nutí přehodnotit svůj dosavadní život, kdy činí důležitá rozhodnutí?
Samota nikomu nesvědčí
Svoboda je úžasná věc. Nikdo muže neplísní, že odpadkový koš přetéká zbytky jídla, špinavé ponožky se válí několik dní pod postelí, neumyté nádobí už není kam ve dřezu odkládat. Domů si může vodit společnost, jaká se mu zlíbí, výplatu utratit do poslední koruny jenom pro sebe. Ale ve skrytu duše možná touží po jistotě, stálé partnerce, která by vdýchla do jeho příbytku skutečný domov. Tu pravou ale ne a ne nalézt. Možná má na ženy nepřiměřené požadavky, z nichž nechce slevit, může tu být i pevná vazba na matku, která mu brání najít vážnou známost. V takovém případě se hodí pomoc známých, kamarádů nebo zprostředkovatelské agentury.
Dostane kopačky
Stejně jako pro ženu představuje rozchod velkou ránu, silné emoce, stres. Udělat za minulostí tlustou čáru a přesvědčovat sám sebe, že se vlastně nic nestalo, takových hrdinů je hodně málo. I pro muže to není jednoduchá situace, ze které musí hledat schůdnou cestu. Podobně jako ženský protějšek se neubrání pocitu ponížení, sebelítosti, vzteku, jeho duše je pochroumaná, bolavá, zraněná. Některý si najde hned další ženu, aby se cítil být atraktivní, jiný zpytuje svědomí a sype si popel na hlavu, další se nebrání slzám.
Problém v ložnici
Selhání v intimních chvílích pokaždé znamená ztrátu sebevědomí, zvlášť když ho partnerka muži připomíná necitlivými, směšnými poznámkami. Komunikace v sexu je stejně důležitá jako povídání si o rodinné kase nebo problémech dětí ve škole. Je potřeba nic neskrývat, otevřeně hovořit o prožívání, přáních, touhách, vymést z manželského života stereotyp.
Výpověď z práce
V dnešní době nic výjimečného. Pro muže je však vyhození z práce zcela zásadní otázkou. Nejen že ji vnímá jako nespravedlivou porážku, osobní selhání, spiknutí osudu, pokud se jeho firma položí a vyhlásí bankrot. Existenční starosti, obavy o budoucnost ho mohou uvrhnout do hluboké deprese, ztrácí chuť do života. I když je výpověď běžnou součástí dnešního života, je potřebné ji nepovažovat za ostudu. Hlavně to chce nezahálet, neutápět se ve smutku, ale hned začít hledat novou práci. Volný čas vyplnit aktivitami, které přispějí k většímu sebevědomí, sebevzdělání, něčím smysluplným.
Nepřítel alkohol
Všechny popsané situace mohou vést k tomu, že zoufalí muži dělají zoufalé věci. Nejjednodušší a častou berličkou se pro ně stává alkohol. K němu zpravidla utíkají v nejtěžších okamžicích, což v konečném důsledku vede k tomu, že si přestávají vážit sami sebe a ke dnu skleničky se upínají ještě víc. Pokud nikdo z blízkých nepodá pomocnou ruku, nezvítězí mužova silná vůle krizi překonat, je zapotřebí vyhledat odbornou pomoc, ambulantní léčbu.
(se)
DODATEK
Krize hrozí každému muži bez ohledu na jeho postavení a věk. Někdy jsou delší, jindy kratší, vždy záleží na osobnosti člověka, jeho charakteru, jak se s nimi dokáže vypořádat.

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2433442
DnesDnes436
VčeraVčera729
Tento týdenTento týden3560
Tento měsícTento měsíc3560

Partnerské weby

apartman banner