Chřipka začíná opět řádit a zahání nás do postelí. Pakliže odmítáte chemické léky, určitě vám přijde k duhu několik rad, které vás dokáží zbavit chřipky stejně dobře. Vždyť naši předci a babičky věděli, co je pro nás nejlepší.
1. Smíchejte hřebíček se 1/4 čajové lžičky mletého zázvoru a špetkou mleté skořice. Všechno přelijte dvěma šálky vařící vody a do každého šálku přimíchejte dvě lžíce medu. Hřebíček působí jako antiseptikum, zázvor a skořice mají protizánětlivé účinky.
2. Máte-li potíže s hlasivkami, vyzkoušejte ohřátou vincentku s mlékem v poměru půl na půl. Aby se účinek zvýšil, povařte v nápoji i cibuli.
3. Při nachlazení pijte nejen dostatek tekutin, ale dopřejte si i dva talíře kuřecí polévky denně. Kuřecí polévka zabrání tvorbě hlenu.
4. Ponořte nohy do horké vody, potom namočte pár ponožek do studené vody, vyždímejte je a dejte si je na nohy. Přes ně si oblečte ještě pár suchých vlněných ponožek a šup do postele. Vlhké ponožky zlepší krevní oběh, což pomůže i vašemu ucpanému nosu.
5. Dejte si cokoli s česnekem. Ten stimuluje pocení. Látky v něm obsažené podporují čištění dýchacích cest a zlepšují odkašlávání, nahradí vám tedy syntetické kapky na kašel.
6. Na začínající chřipku vám pomůže čaj ze 2 lžiček bezového květu a šípků, 1 lžičky meduňky a mateřídoušky. Všechny bylinky zalijte horkou vodou a nechejte 15 minut louhovat. Do čaje přidejte pomerančovou šťávu.
7. Pro snížení horečky si přikládejte na hlavu a plosky nohou tvaroh, který horkost spolehlivě vytáhne.
8. Při rozjeté chřipce vám pomůže skořicový čaj s medem a mlékem. Výborně uvolní zahleněný krk a na sliznice působí protibakteriálně.
9. Křen a med dokáží stimulovat imunitu díky vysokému obsahu vitaminů a dezinfekčním a antibiotickým účinkům. Jejich kombinace je pak ještě silnějším lékem na chřipku. Kořen křenu na jemno nastrouhejte a smíchejte se stejným množstvím medu. Směs důkladně promíchejte a užívejte po lžičkách během dne podle závažnosti stavu: 3 – 7x denně.
10. Ke snížení velmi vysoké horečky vyzkoušejte studené zábaly. Tělo zabalte do mokrého prostěradla, přes ně dejte suchou osušku a přikryjte se peřinou. Po chvíli se osprchujte, osušte a opět se uložte do postele.
11. Nadopujte se po vzoru našich předků vitaminy, které jsou obsaženy v kysaném zelí.
(toh)

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2454063
DnesDnes97
VčeraVčera662
Tento týdenTento týden1970
Tento měsícTento měsíc5009

Partnerské weby

apartman banner