Vliv vína na zdraví je zkoumán po tisíce let. Už Hippokrates trval na tom, že víno není jen obyčejný nápoj, ale zázračná tekutina s léčivými účinky. Mnohé studie potvrzují, že sklenička vína denně prospívá našemu tělu. Požitkářští Francouzi označují víno jako medicínu. Jaké příznivé účinky se vínu přisuzují? Připomeňme alespoň některé. Možná nevíte, že…
… pravidelná konzumace červeného vína se může projevit zlepšením paměti a soustředěností.
… malé dávky vína mají preventivní účinek před vznikem rakoviny tlustého střeva a prostaty.
… alkohol ve víně snižuje shlukování krevních destiček a působí na další faktory způsobující ucpávání tepen.
… sklenička vína denně působí preventivně proti nervovým onemocněním, snižuje riziko demence a Alzheimerovy choroby.
… červené víno má zřejmě vliv na délku života. Resveratrol, látka v něm obsažená, je nejspíš klíčem k tajemství dlouhověkosti.
… zbavuje tělo jedů. Působením vína se zlepšuje prokrvení ledvin a jater, podporuje vylučování, stoupá odtok moči, tím pádem se z těla vyplavuje více jedů.
… pravidelné, ale malé dávky vína se doporučují seniorům pro mentální i fyzickou vzpruhu a nástroj proti předčasné demenci.
… je vhodným prostředkem proti nespavosti a stresu.
… je třeba se vyvarovat nepříliš kvalitních vín a také pravidelné konzumaci ve větším množství. Více pohárů denně se může na zdraví podepsat negativně.
… tento božný nápoj má zpevňovat kosti. Pro tento účel se doporučují především vína s vysokým obsahem vápníku a fosforu.
… dánští vědci zjistili, že pití vína v rozumné míře má kladný účinek nejen na tělesné funkce, ale pozitivně ovlivňuje také psychiku. Lidé, kteří upřednostňují víno před jiným druhem alkoholu, jsou psychicky odolnější, zdravější, průměrná inteligence je u vinařů vyšší.
(mav)

DODATEK
Resveratrol obsažený ve víně je látka, která ovlivňuje metabolismus, podporuje červené krvinky, buňky, tkáň, zpomaluje proces stárnutí.

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2433449
DnesDnes443
VčeraVčera729
Tento týdenTento týden3567
Tento měsícTento měsíc3567

Partnerské weby

apartman banner