Od konce druhé světové války tvrdí lidé žijící u letiště Beggin Hill v Bentu ve Velké Británii, že několikrát viděli stíhačku Spitfire, která jako by se vracela z bojového letu proti Luftwaffe, proletěla těsně nad zemí a zmizela.
V roce 1936 svědkové jedné smrtelné nehody v Londýně před soudem tvrdili, že řidič narazil do zdi a zabil se proto, že se vyhýbal autobusovému přízraku bez řidiče. V okolí byl strašidelný autobus „známou firmou“ – řítil se vždy brzy ráno ulicí Cambridge Gardens.
V zimě roku 1940 se jistý Georgie Dobbs, žijící blízko Norhamptonu v americkém státě Massachusetts, srazil s cyklistou poté, co si všiml, že protijedoucí nemá hlavu. Avšak bezhlavý cyklista pokračoval v cestě, jako by se nic nestalo, až nakonec zmizel stejně jako jeho kolo.
Nejpodivnější je bezpochyby případ vlakového fantoma ve Spojených státech. V roce 1865 stavěl pohřební vlak s Abrahamem Lincolnem v každé stanici na své trase a všude stál osm minut, aby lidé mohli vzdát poslední poctu zavražděnému prezidentovi. O chvíli později jel podle četných svědků po téže trati vlakový fantom, černě potažený a zřejmě převážející prezidentovy ostatky. Za zvuků pohřební hudby, kterou hrál orchestr kostlivců. V každé stanici se prý hodiny zastavily přesně na osm minut.
(ngn)

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2501374
DnesDnes343
VčeraVčera680
Tento týdenTento týden4064
Tento měsícTento měsíc12720

Partnerské weby

apartman banner