Reiki je energie a léčitelská technika užívaná po tisíce let. Vychází z východních filozofií, traduje se, že vznikla v Japonsku. Jejím

 „objevitelem“ a propagátorem byl Dr. Mikao Usui, japonský buddhista, jemuž byla zjevena během půstu jako „klíč k léčení“. Ovšem skutečný počátek reiki leží zřejmě ještě kdesi hlouběji v historii lidstva. S reiki pracuje například i paní Jitka Drozdová, s kterou jsme si povídali o posílání energie reiki na dálku a jejím působení na zvířata.
Jak jste se k reiki dostala?
Asi před sedmi lety mi známá půjčila knížku o reiki a mě to zaujalo. Potom mě pozvala na setkání lidí, kteří reiki praktikují, a já měla možnost vyzkoušet si, jak reiki působí. Bylo pro mě úžasné cítit, jak při léčení prochází tělem.

Co cítíte při předávání reiki?
Je to různé. Někdo cítí cosi jako silné brnění, mravenčení po celém těle. Kamarádka Alena, která žije u Sušice, mi jednou posílala reiki na dálku, když jsem byla vyčerpaná a potřebovala jsem takzvaně dobít baterie. Byly jsme domluvené na určitou hodinu, tedy jsem v ten čas seděla uvolněná doma na gauči. Energie byla natolik silná, že jsem měla pocit, jako když jsem na elektrickém křesle a prochází mnou proud. Vnímala jsem to po celém těle, trvalo to asi 20 minut. Pak to ustalo a podle toho jsem poznala, že posílání energie bylo ukončeno. 

Lze takto posílat reiki komukoli a třeba bez toho, že by o tom dotyčný předem věděl?
Vždy je lépe se nejprve domluvit, kdy bude energie posílána. Aby totiž bylo léčení opravdu účinné, měl by být přijímající v klidu a uvolněný. Pokud budu například v práci, kde si nemohu vzít delší pauzu, pak není vhodné posílat reiki. Stejně není vhodné posílat energii v době, kdy sledujete v televizi třeba nějaký krimi film. Je zkrátka potřeba si na to udělat čas.

Jaký stupen reiki máte?
Já i manžel máme druhý stupen reiki. Ale reikisté nepoužívají termín stupeň, nýbrž výraz iniciace. Pro nás je druhý stupeň zcela postačující, používáme reiki v rámci rodiny a na dálku také můžeme energii posílat. Jisté je, že čím vyšší iniciaci máte, tím silnější je účinek léčení. A touto energií je možné léčit i zvířátka nebo i rostliny. Máme dva pejsky, kteří si sami pro reiki chodí, když to potřebují.

Jak zvířata reagují při terapii reiki?
Nebrání se, přijímají energii velmi ochotně. Když jsem s reiki začínala, dcera měla svého prvního pejska Mikýska. Stalo se, že jsme jednou večer zůstaly doma samy, a Mikýskovi se udělalo zle. Pejsek se třásl po celém těle, sotva se držel na nohách. Bylo už 22 hodin a já netušila, jestli někde funguje veterinární pohotovost. Ale i kdyby, neměly jsme ho jak přepravit, protože manžel byl na noční směně a auto měl s sebou. Napadlo mě, že jediné, co můžeme udělat, je zkusit ho zaléčit reiki. Dcera nevěřila, že by mu to mohlo pomoci. Jenže chcete-li léčit jakékoli zvířátko, musíte mít vždy souhlas jeho majitele. Bez toho to udělat nesmíte. Nepřemlouvala jsem ji, nenutila. Nakonec mě s ohledem na stále žalostnější stav pejska sama požádala, ať to tedy zkusím. Sedla jsem si na zem na koberec a vzala ho do klína. Přiložila jsem mu jednu ruku na hlavu a druhou pod zadeček, to jsou místa hlavních čaker u zvířátek. Mikýsek se třásl velmi silně, ale jinak ležel klidně. Po chvíli třas ustával a on mi najednou doslova vyběhl z náruče pryč. Vzal si, co potřeboval, proto se uložil do svého pelíšku. Po zbytek noci spal klidně a druhý den byl zas čilý, jako by se vůbec nic nestalo.

V jakých případech reiki používáte?
Reiki se dá použít v jakémkoli případě. A mě práce s reiki zavedla i k jiným způsobům léčení.
(rid)
Kontakt: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2476755
DnesDnes695
VčeraVčera649
Tento týdenTento týden3096
Tento měsícTento měsíc8385

Partnerské weby

apartman banner