JUDr. Jiří Kubík se astrologii věnuje od roku 1995, je členem České astrologické asociace a Astrologické společnosti ČR. V astrologické praxi 

vychází z prvorepublikových učebnic, zejména z Praktické astrologie Jana Kefera, z konzultací, které absolvoval u pana Baudyše staršího, ze spolupráce s Antonínem Baudyšem mladším a Richardem Peallingem (UK, Kent). Na jeho astrologii mají velký vliv překlady antických a středověkých astrologických knih do Angličtiny. Čerpá z děl Claudia Ptolemaia, Dorothea ze Sidonu, římského právníka a astrologa Julia Firmicia Materna, Paula Alexandrijského, Al Biruniho a dalších. Velkou inspirací pro něj jsou knihy amerického astrologa Roberta Handa a anglického astrologa Josepha Crayne, kteří se zaobírají znovuobjevovanými technikami helénských, arabských či středověkých astrologů.
Zabýváte se horoskopy osobními, partnerskými, ale zpracováváte i horoskopy států a konkrétních událostí. Je možné například v horoskopu Francie najít i lednový masakr, který se odehrál v redakci satirických novin Charlie Hedbo a otřásl celým světem?
Horoskop, se kterým pracuji při posuzování událostí ve Francii, je odvozen od vzniku 5. republiky. To je ústavní systém, který je oficiálně platný od 5. 10. 1958 0:00 SEČ Paříž, kdy ústava nabyla účinnosti po publikaci v Journal Officiel. Horoskop je spojen s prvním ceremoniálním momentem nové republiky - 6. 10. 1958 18:30 SEČ Paříž byla nová ústava opatřena státní pečetí. Zde je nutné podotknout, že otázka vzniku státu a s tím souvisejícího horoskopu je vždy diskutabilní. Teprve čas ukazuje, jaké konstelace působí na horoskopy a jaké události se za nich odehrávají. Jen to je spolehlivý způsob, jak se dobrat správné varianty.
Co tedy ukazuje horoskop Francie?
Ten je sám o sobě poměrně pozitivní. Naznačuje stabilní politický systém a způsoby vlády, stabilní právní řád. Díky silně obsazenému šestému domu však také naznačuje silný akcent sociálních otázek, odborů. Jupiter s Neptunem v domě sedmém naznačují úspěchy v mezinárodních vztazích. Pluto v šestém domě kvadratura Mars napovídá na ekonomické problémy v souvislosti s radikalizací obyvatelstva, ale nejde o konstelaci zásadní. Spíše se jedná o „vadu na kráse“ celé konstelace. V souvislosti s útokem, k němuž došlo 7. ledna 2015 v 11:30 SEČ v Paříži v redakci satirických novin Charlie Hedbo a při kterém bylo zabito 12 lidí, nelze přehlédnout, že na horoskop působí poměrně silné a tvrdé vlivy. Pluto a Uran negativně ovlivňují Slunce a Merkur základního horoskopu. Je to konstelace dlouhodobá, vypovídající o zásadních společenských změnách a proměnách. S touto konstelací lze spojovat i budoucí sociální napětí v této zemi. Zároveň Saturn, planeta omezení, působí opozicí na Mars jako vládce ascendentu horoskopu. Právě to je konstelace násilného činu, útoku na sebevědomí národa, jeho základní hodnoty. A tento čin podle všeho ve svém důsledku přinese hlubší proměnu společnosti, jde o konstelaci radikální změny.
Jak podle horoskopu vypadá budoucnost Francie?
Nelze nevidět, že zejména v letech 2019 - 2020 dojde k další a mnohem podstatnější proměně ve fungování státu. Podle mého názoru půjde o problém v mezinárodních vztazích, lze předpokládat řešení napětí v rámci Evropské unie. Podle všeho půjde o první velkou krizi Evropské unie, což je možné dovozovat i z horoskopu tohoto společenství.
(nam)
Kontakt: Tel. 607 646418, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., www.ceskaastrologie.cz

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2501430
DnesDnes399
VčeraVčera680
Tento týdenTento týden4120
Tento měsícTento měsíc12776

Partnerské weby

apartman banner