Na severozápadě Rumunska v blízkosti města Kluž se rozprostírá les, který je známý pod názvem Transylvánský bermudský 

trojúhelník. Pojmenovali ho tak místní obyvatelé kvůli tomu, že se tu ztrácejí lidé, zjevují se zde duchové, ale i neidentifikovatelné létající objekty. Hoia Baciu je nejznámějším místem v Rumunsku, kde se vyskytují nevysvětlitelné paranormální jevy. Proč jde z lesa takový strach a lidé se ho bojí?
Les Hoia Baciu se stal známým ve světě díky fotografiím vojenského technika Emila Barney ze dne 18. srpna 1968. Tehdy i se svými přáteli trávil čas na okraji tohoto lesa, když všichni přítomní spatřili šikmo letící neznámý stroj, který se pohyboval pomalu. Tři fotografie z tohoto úkazu pak obletěly celý svět, rumunský les se stal světoznámým. Obyvatelé obcí, které se nacházejí u Hoia Baciu však již předtím věděli, že les má velmi podivnou pověst, a legendy o něm mluvily dokonce ještě ve starověku. Místní kroniky hovoří o tom, že v lese se již ztratilo mnoho lidí, které už nikdo nikdy neviděl, nebo ti, kteří se z něj vrátili, jakoby přišli z jiné časové dimenze.
Místní obyvatelé se proto lesu Hoia Baciu raději zdaleka vyhýbají. Známý je příběh pětiletého děvčátka, které se v lese ztratilo někdy v 70. letech minulého století. Jakmile se rozjelo hledání, děvče vyšlo z lesa, ale už nevypadalo jako pětileté, ale podle výpovědí lidí mělo nejméně o pět let více, což konstatoval i místní lékař, který dívku prohlížel. Ve stejném roce, kdy se ztratilo malé děvčátko, do lesa vstoupila i další žena, která z lesa vyšla s částečnou ztrátou paměti, ale při sobě měla minci, kterou archeologové datovali do 15. století. Množství dalších lidí, kteří vstoupili hlouběji do lesa, však už takové štěstí nemělo, a nikdy se už z něj nevrátilo.
Podivné jevy
Podle výpovědí lidí, kteří do lesa přes varování vstoupili, je v lese cítit působení velmi negativní energie, kterou pociťuje i zdejší vegetace. V lese jsou kmeny stromů zvláštně, až děsivě pokroucené, a lidé, kteří vedle takové postižené vegetace procházejí, cítí silné bolesti hlavy, velkou žízeň, úzkost až mdloby. Mnozí lidé, kteří se z lesa vrátili, měli popálenou kůži přesto, že s ohněm nemanipulovali. Je to opravdu jen energie, nebo místo, kde se dá vstoupit do jiného časoprostoru?
(han)

Planety radí i varují

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

E-Shop

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2378722
DnesDnes580
VčeraVčera940
Tento týdenTento týden1520
Tento měsícTento měsíc6151

Partnerské weby

apartman banner