Fenomén Bloody Mary, nebo Krvavé Mary je znám snad skoro po celém světě. Tato legenda se vypráví a předává mladším generacím už po mnoho let. Každý z nás o ní určitě slyšel, ale co je vlastně pravda?
Nikdo neví, zda opravdu existovala, Mary dostala mnoho přezdívek, některé z nich jsou - Bloody Mary, Bloody Bones, Hell Mary, Mary Worthington. Ve většině teorií se objevuje fakt, že to byla čarodějnice, jinde se říká, že zohavená nevěsta či zabitá matka dítěte, nebo matka, které bylo dítě ukradeno. Někde se dokonce říká, že může mít jistou spojitost se Satanem.
Zkrátka, Bloody Mary je známá městská legenda, která má možná pravdivé základy.
Jak jsou na tom rituály jejího přivolání? Za každou cenu musíte mít zrcadlo a potom? Pak už se to všude liší, temná místnost, svíčky, zaříkávací formule.
Nejčastější je snad to, že musíte 3x vyslovit její jméno a upřeně zírat do zrcadla, které by mělo být kulaté, také se říká "Věřím v tebe, Mary." nebo "Mám tvé dítě Mary." Je toho spousta.
Povídá se, že je při tom také potřeba kropit zrcadlo vodou či mít nůž v ruce. Nejděsivější je snad to, že prý stačí projít kolem zrcadla a Mary už bude mezi námi. Ale kdo ví.
Jedna z teorií je i ta, že ji lze vyvolat jen v určitý den, ale jaký to je, to opravdu nikdo netuší.
Příběh Krvavé Mary není vlastně úplně jasný, říká se, že se mstí, což by odpovídalo vraždě či krádeži dítěte - od toho je možná odvozena jedna z vyvolávacích formulí.
Jak se vlastně má projevit její přítomnost? Je to jednoduché, slyšíte děsivé skřeky a cítíte krvavé šrámy a škrábance na vašem obličeji, které vám má způsobit právě Mary střepy zrcadla či svými dlouhými nehty. Měla by vás dohnat k šílenství, zohavit vás nebo hůř - zabít. Podle jedné z legend Mary měla být v minulosti krásná dívka, kterou ale někdo velmi zohavil a zavraždil, což je také jedna z teorií. A proto, když ji vyvoláte, měla by mít děsivou podobu. Krvavé oči, bledý obličej a vražedný výraz.
Stala se jedním z nejoblíbenějších námětů pro hororové filmy, a tak čím více se objevuje filmů s touto tématikou, ztrácí Bloody Mary svoje temné, děsivé kouzlo tajemna. Ona je oblíbená především u mladých dívek, které se ji pokoušejí s nadšením vyvolávat.
Jedna z nejpravděpodobnějších teorií je ta, že se jedná o Marii I. Tudorovnu. Její existence je doložená, a tak ji nikdo nemůže zpochybňovat. Říká se, že se celá léta snažila o potomka, ale nedařilo se. Když se to nakonec povedlo, po šesti měsících dítě zmizelo. Nikdy ho nenašli. Marie se z toho zbláznila a celé věky proseděla u zrcadla. To nás opět zavádí k formuli o tom, že vlastníme její dítě, docela zajímavě to do sebe zapadá. Marie byla fanatická katolička a kvůli tomu, jak pronásledovala a trestala protestanty, si skutečně vysloužila přezdívku Krvavá Mary.
(nag)

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2470426
DnesDnes261
VčeraVčera580
Tento týdenTento týden841
Tento měsícTento měsíc2056

Partnerské weby

apartman banner