Jaká barva převládá ve vašem šatníku? Někdo si oblíbil černé oblečení, jiný se cítí dobře v červené. Víte, že barva o člověku mnohé prozrazuje?
Ti, kteří preferují červenou, umí žít život naplno, vědí přesně, co chtějí. Vybírají si ji sebevědomí, energičtí lidé, co se rychle rozhodují. Červená je znakem sexuální energie, přitahuje pozornost, symbolizuje lásku a teplo. Příznačná je pro ženy narozené ve znamení Kozoroha.
Oranžová je symbolem optimismu, radosti, veselí. Je také označována za barvu mladistvosti a zdraví. Podporuje osobní motivaci, ctižádostivost, je symbolem vitality. Milovníci oranžové, což bývají často lidé narození ve znamení Berana, mají velkou touhu vyniknout, získat ve svém okolí na vážnosti a významu. Je to barva sebedůvěry, nadšení a odvahy.
Věrnost, upřímnost, láskyplnost - to vše představuje barva zelená. Většinou ji mají v oblibě lidé dobrosrdeční, otevření, kteří jsou ochotni vždy nabídnout pomocnou ruku, dbají o svou dobrou pověst. Mají tuhý temperament, velkou cílevědomost a výdrž. Zelená je typická pro zrozence Vah.
Vyrovnaná povaha, životní nadhled, flexibilita je typická pro milovníky žluté barvy. Je spojená s osobou narozenou ve znamení Střelce. Je to barva spokojenosti, kreativity, představivosti, zastupuje chuť do života, veselí a radost. Bývá to barva pozitivně naladěných lidí, kteří bez nejmenších problémů zvládají zátěžové situace a stres.
Základní význam hnědé odpovídá potřebě bezpečí, tepla, útulnosti. Symbolizuje obrovskou vůli, houževnatost, dokonalé sebeovládání. Lidé, kteří milují hnědou, což bývá v případě lidí narozených ve znamení Býka, stojí pevně na zemi. Většinou nedělají ukvapená rozhodnutí, jsou dobrými hospodáři, neschází jim odvaha kráčet za svým cílem bez ohledu na překážky.
Umělecké sklony nebo přinejmenším zálibu v umění a ve všem krásném v sobě skrývá fialová barva. Fialovou preferují introvertní lidé, neobyčejní individualisté, výjimeční jedinci, kteří bývají často označováni svým okolím jako podivíni. Tato barva intuice, mystiky, magie a kouzla je blízká lidem narozeným ve znamení Blížence.
Sklon k perfekcionismu mají mít lidé, u nichž je jedničkou v šatníku bílá barva. Potrpí si v životě na pořádek, nesnáší lež a podvody, kladou velký důraz na svou pověst. Typická je pro ně jistá rezervovanost a zdrženlivost, logické myšlení. Bílá je symbolem čistoty, nevinnosti, nového začátku, nekompromisnosti.
(pru)

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2504630
DnesDnes262
VčeraVčera601
Tento týdenTento týden2882
Tento měsícTento měsíc15976

Partnerské weby

apartman banner