Pro někoho znamená štěstí výhra ve Sportce, luxusní auto v garáži, pro jiného spokojená rodina a dobré zdraví. Pohodáři to mají v životě mnohem jednodušší, pozitivní přístup k životu jim mnohé ulehčuje. Podle odborníků cesta ke štěstí není až tak trnitá. Nechte se inspirovat některými kroky šťastných lidí.
Netlačte na pilu. Výsledky jedné studie naznačují, že kdo se urputně snaží dosáhnout svých cílů, žene se bezhlavě za svými sny, tomu dosažené výsledky přinášejí mnohem menší štěstí než těm, kdo nechávají věci kolem sebe volně plynout, jsou na cíl méně soustředění.
Pryč s negativními emocemi. Jsou pro vás charakteristické pochybnosti, strach, obavy z toho, jak některé věci dopadnou? Ať stojíte před začátkem jakékoli činnosti, rozhodnutím, myslete na to, že všechno dobře dopadne, bude mít úspěšný výsledek
Soustřeďte se na přítomnost. Toulají se vaše myšlenky často v minulosti? Přemýšlíte o tom, co vám přinese budoucnost a jestli všechno zvládnete? Naučte se žít přítomností! Ušetříte spoustu energie úvahami o věcech, které zatím nenastaly, nebo už je nemůžete změnit. Buďte pánem svých myšlenek.
Naučte se říkat „ne“. Celý den jste v jednom kole a máte pocit, že po vás každý něco chce? Zdá se vám, že nemáte kam utéct od starostí a večer uléháte vyčerpaně na lůžko? Vyhovět a pomoci každému má své hranice. Odmítnout druhé bez výčitek svědomí to chce trénink. Naučit se říkat „ne“ je sice obtížné, ale velice osvobozující.
Víc se smějte. Usmívejte se, i když k tomu nemáte zrovna důvod. Smích je největším lékem na světě a ještě k tomu zadarmo. S úsměvem na rtech půjde život mnohem snadněji, navíc něco užitečného uděláte pro své zdraví.
Vychutnávejte si obyčejné věci. Plánujte si činnosti, které máte rádi. Nezapomínejte v každodenním kolotoči na své zájmy, koníčky, záliby, přátele. Udělejte občas radost sami sobě a kupte si nějakou věc - jen tak pro radost. Těšte se z probouzející přírody, ze setkání s přáteli, poznávejte zajímavá místa, je spousta potěšení, která nic nestojí. Na sklonku dne si nezapomeňte vybavit, co hezkého vás potkalo, připomeňte si své úspěchy.
Slevte ze svých nároků. Dokážete být na sebe přísní? Umíte si odpustit chyby a pochválit se? Přehnané nároky na sama sebe i okolí někdy zbytečně komplikují život. Je třeba zvážit, které nároky jsou důležité, jakou mají doopravdy váhu. Nikdo není dokonalý a přehnaná očekávání přinášejí jen zklamání a frustraci.
Buďte skromnější. Buďte šťastní za to, co máte. Možná se někdy v myšlenkách přistihnete, že něco závidíte kolegovi, známým, chtěli byste se mít tak jako oni. Příliš často chceme věci jiné, než máme. Přijmout realitu takovou, jaká se nabízí, i to je svým způsobem krok ke štěstí.
(se)

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2450971
DnesDnes68
VčeraVčera682
Tento týdenTento týden3002
Tento měsícTento měsíc1917

Partnerské weby

apartman banner