…nedostatek energie
Ne vzácně ubývají člověku jeho životní síly rychleji, než by si přál. Někteří jedinci jsou i ve vysokém věku velmi čiperní. Kdo pociťuje často velkou únavu, vnitřně se cítí slabý, malátný, může si denně dopřát následující bylinný čaj: K přípravě této prastaré čínské bylinkové směsi použijeme po dvou dílech natě levandule a lupínků růže, k nimž přidáme po jednom dílu mletého semene anýzu a mleté skořice. Dvě polévkové lžíce směsi dáme do studené vody, pomalu ohříváme. Když začíná vřít, odstavíme a necháme přikryté louhovat 30 minut. Tento osvěžující a povzbuzující čaj užíváme teplý. Pijeme po doušcích i po několik dní až do pocitu celkového vnitřního posílení.
… sníženou činnost štítné žlázy
Sníženou činnost štítné žlázy označujeme jako hypothyreózu. Jestliže člověk trpí tímto onemocněním, stěžuje si často na zimomřivost, začíná nápadně tloustnout, bolí ho často klouby, má sklon k zácpě, padají má vlasy a trpí celou řadou jiných zdravotních potíží. Jako podpůrný prostředek ke zlepšení stavu lze doporučit pravidelné každodenní užívání tohoto bylinného čaje. K jeho přípravě použijeme stejné díly natě sporýše, fialky, kořene lopuchu a lékořice. Dvě lžíce směsi dáme večer macerovat do 500 ml teplé vody, ráno uvedeme do varu a necháme přikryté vyluhovat po dobu 30 minut. Pijeme dvakrát denně, po dobu dvou týdnů. Potom následuje pauza 14 dní a opět můžeme kúru zopakovat.
… chronickou zácpu
Už naše babičky a dědové věděli, že semínka lnu dokáží rozhýbat naše líné tlusté střevo. Jak zabránit nepříjemné zácpě? Vezmeme dvě polévkové lžíce lněného semene, zalijeme kozím mlékem, ovocnou nebo kompotovou šťávou. Necháme chvilku stát a konzumujeme jako součást večeře. Ráno vypijeme sklenici horké vody, během kúry po dobu několika dnů upravíme stravu, aby obsahovala více ovoce a zeleniny. Zvýšíme také příjem tekutin, za den bychom měli vypít nejméně 2,5 litru.
(mik)

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2474338
DnesDnes86
VčeraVčera593
Tento týdenTento týden679
Tento měsícTento měsíc5968

Partnerské weby

apartman banner