Pohyb je pro každého člověka nutností. Zbavuje tělo nadbytečných kilogramů, zvyšuje jeho pružnost i odolnost proti nemocem. Jóga je příjemným a prospěšným cvičením, které pomáhá nenásilně a nebolestivě doplnit rezervy v naší pohybové aktivitě. Jógou se mimo jiné zabývá i psycholožka, záhadoložka a astroložka Olga Krumlovská. S jejím svolením vám nabízíme cvičební sestavy z její knihy Jóga podle ročních období. Každý týden tu najdete jednu novou cvičební pozici. Začínáme zimní sestavou, která vám má pomoci využít co nejlépe všechny zdroje, které jste si v průběhu roku našetřili, abyste zimní období zvládli ve zdraví, pohodě a dobré náladě.
11. týden roku
Olga Krumlovská říká:
Probuďte hadí sílu a uveďte do pohotovosti své rezervy.

Mostu lze dosáhnout z lehu, ovšem větší účinek pro organismus má tato pozice provedená ze stoje. Snažte se jí dosáhnout nenásilně, podle svých možností. Vaším cílem musí být co nejvýše zvednutá pánev a co nejvýše napnuté ruce a nohy. Pravidelné procvičování této pozice vám přinese sebevědomí, energii a sílu překonat všechny překážky. Obrovský vliv má také na sexuální aktivitu, je tou nejlepší pozicí, kterou můžeme přivítat jaro. Pokud se na procvičování mostu necítíte, zaměřte se na některou ze tří předešlých pozic. Mají sice menší, ale podobné účinky.
Podaří-li se vám dopracovat až k této pozici, můžete počítat s tím, že vás náležitě probudí k životu. Budete sršet energií, optimismem a chutí se změnit, vylepšit, začít znovu, poprat se s problémy. Brzdit v jejím procvičování by se však měli lidé, kteří jsou sexuálně velmi náruživí a nedokážou tyto své aktivity usměrnit nebo vybít. Tato pozice by jim mohla působit potíže. Velkou radost může naopak přinést těm, kteří na tom nejsou po sexuální stránce právě nejlépe, a přesto by si chtěli těchto požitků užívat. Neměli byste se ovšem spokojit s tím, aby hadí síla zůstala spojena s první čakrou a vybíjela se pouze v této části páteře. Spojte procvičování cviku s meditací nebo dalšími terapiemi, které by vám pomohly sílu zkrotit a pozvednout do vyšších sfér - alespoň k čakře srdeční a nejlépe až k temenní čakře. Pak ji můžete směrovat k nějaké záslužné činnosti (pomoc druhým, charita, tvůrčí aktivita, práce na zahradě, krášlení domova, rozvoj zájmů a koníčků). Síly lze využít i k překonání všech překážek, může vám pomoci vyléčit se i z vážných nemocí, poskytne vám inspiraci pro vytvoření nesmrtelných děl, myšlenek a nápadů. To vše dokáže hadí síla, která se ukrývá v páteři každého člověka. Jen na vás záleží, zda ji necháte působit jen v pánevní oblasti, nebo ji zkrotíte a pozvednete k vyšším cílům.
(nam)
Kontakt: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2475548
DnesDnes137
VčeraVčera579
Tento týdenTento týden1889
Tento měsícTento měsíc7178

Partnerské weby

apartman banner