Věnují se tvorbě a zpěvu manter, ezoterice (józe, etikoterapii, masážím, reiki) a v neposlední řadě také měření a focení aury. Prostřednictvím své práce a akcí, kurzů i seminářů, které pořádají v centru HaJiRu v Liberci - Růžodole, inspirují druhé a pomáhají jim najít jejich vlastní cestu životem.
Hanko, co je podle vás aura?
Definic aury je mnoho. Dá se vnímat třeba jako vibrace, náboj, energetické ladění člověka. Osobně si myslím, že vibraci neboli auru má každá buňka, každá myšlenka, každé slovo - vše nese vibraci. V našem světě definic a pojmů tuto vibraci převádíme do barev nebo stupnice. Měříme je. Asi by stačilo ji cítit, což je ale pro mnohé těžké, někdy až nemožné, protože například díky nepřijetí sebe sama do tohoto hmotného světa - někteří lidé nebyli chtěnými dětmi - hned zkraje života zakusili bolest, a tak jako obranný mechanismus pro přežití vypnuli svoji přirozenou citlivost, vnímavost. Nechají se raději vést hlavou a klamem vnějšího světa. Již Werich zpíval - „lháři ve fraku, každý věří“. Takže shrnu-li to - vším protéká a vše prostupuje vibrace, my říkáme aura. Lze ji vidět, dá se vnímat, cítit, dá se i změřit.
Jak jste se k měření - focení aury dostali?
Zajímalo nás ověřit si, mít tzv. černé na bílém to, co jsme cítili, vnímali. Před deseti lety jsem se hodně věnovala masážím, výuce reiki a jógy. Měla jsem spoustu pocitů, obrazů, vhledů. Manžel Jířa, i když již několik let staví kachlová kamna, je původem strojař a praktik a nestačily mu moje „snové obrazy“, kterým jsem notabene sama moc nerozuměla. A tak jsme hledali. Oslovilo nás měření - focení aury. Hledali jsme nějaký čas přístroj, který by splňoval kritérium NEVSTUPOVÁNÍ VLASTNÍM FILTREM. To proto, že cokoli o druhém řekneme, jde skrze náš filtr - naše zkušenosti z tohoto i minulých životů, tudíž je to zkreslené. Našli jsme a pracujeme s přístrojem americké výroby, který shromažďuje fyzikální data - teplo těla, tep srdce, průchodnost a spolupráci buněk. Následně vydá hodnocení na 22 stranách reportu, tedy v podobě podrobné zprávy.
Jak měření probíhá?
Člověk položí ruku na senzor, biofeedback, a ten, podobně jako detektor lži, zaznamená data, která jsem již zmínila. Díky programovému vybavení, na kterém v Americe spolupracovali fyzici, psychotronici, senzibilové, lékaři, psychiatři i léčitelé mnoho let, pak zpracuje energetickou diagnostiku, a to velmi detailně.
Co všechno měření - focení aury ukáže, prozradí o člověku?
První informací je základní barva aury. Nám kdysi říkali, že se nejspíš rodíme s červenou barvou aury a jak jdeme životem a zpracováváme určitá témata, rosteme, naše vibrace se zvyšují a my ideálně umíráme s levandulovou, nejlépe však bílou aurou. Nás ale výsledky měření dovedly k jinému poznatku. Základní barvu aury si představujeme jako základní vibrační výbavu duše pro tento život. Jsou v ní obsaženy všechny dispozice, talenty pro to, co si duše zvolila, že potřebuje prožít, zvládnout. Zjednodušeně lze říci, že hutnější vibrace, od červené až ke žluté, mají lidé praktičtější, analytičtější. Jemnější vibrace, tedy od zelených až po bílé, zase lidé snovější, vizionáři, léčitelé apod. Měření ukazuje také velikost aury - tedy náš stav vnitřní naplněnosti. Dále focení ukazuje čakry, naše energetická centra, která jsou spojkou mezi fyzickým tělem a energetickými obaly. Ukáže se zde harmonie, hyperaktivita či blok. Vše je pak přenositelné do lidské mluvy, tedy do témat, která souvisejí s jednotlivými čakrami a s našimi bloky, traumaty v těchto tématech. Dodejme, že oblast blokované čakry je potenciálně ohrožená nemocí, tedy člověka zjištění jejího stavu může varovat. Měření ukáže i graf vyváženosti jin - jang, tedy mužské aktivní složky v nás, s ženskou pasivní složkou. Vesmír funguje na základě rovnováhy, harmonie mezi těmito energiemi. Jakákoli nerovnováha může vést k nemoci. Měření nám vyhodnotí i tzv. „trojnožku“ - podíl mysli, těla a duše v našem konání a směrování. Dále odhalí vnitřní napětí - stresovost nebo uvolněnost, emoční graf - přirozenost našeho projevu, svobodu ve vyjadřování emocí, dále získáme tabulku různých oblastí života vztahujících se k té konkrétní barvě aury a detailní psychologický rozbor osobnosti.
K čemu lze získané údaje využít? Jak s nimi může člověk dál pracovat?
Získané informace jsou energetickou diagnózou momentálního stavu. Podle toho, jak jsme byli vychováváni, máme tendenci se buď podceňovat, ponižovat, a nebo přeceňovat, povyšovat. Toto měření je naprosto čisté bez plusů či minusů. Může nám pomoci podívat se pravdě - tedy sobě do očí, spatřit pravou tvář. Se symboly v jednotlivých čakrách, s jejich tématy může každý pracovat dle svého uvážení. Může je čistit, odblokovávat. Domnívám se, že i v tomto máme štěstí. Česká republika je dobře polohově situovaná, není zde válka a máme řadu technik, kterými sebe a své rody můžeme léčit. Já preferuji rodinné konstelace, kineziologii, jógu, reiki, živou stravu, autopatii, homeopatii a podobně. Každý si může vybrat sám podle své mapy duše, tedy zkušeností z minulých životů, nebo jednoduše podle toho, kam ho srdce vede, čemu věří. Velkým poznáním pro nás s manželem Jířou bylo, že harmonickou auru mají lidé se sebou spokojení. Jsou to ti, kteří se neporovnávají s ostatními, neženou se na kurzy kvůli lepšímu já a uznání od ostatních. Přijímají se takoví, jací jsou, mají se rádi, svoje talenty využívají a rozvíjejí. Jsou šťastní, zdraví, úspěšní. Běžné je, že studujeme školu ne podle svých tužeb - talentů, ale podle možnosti uplatnění, podle směrování od rodičů, což může být způsobeno jejich dluhem k sobě, který se snaží skrze nás napravit. To se může projevit problémy ve škole, nebo později při hledání zaměstnání, případně tím, že nám daná práce nejde. U Jana Bílého, kterého mimochodem vedle Bhagata považuji za výborného průvodce rodinnými konstelacemi, jsem četla, že „zaměstnání nás zaměstnává, abychom nenašli svoje povolání“ - tedy to, k čemu nás (po)volává naše duše. A to je to, čím máme přinést prospěch všem - celku. Přijde mi to trefné. Na měření pak často chodí lidé, kteří se dostali do krizových situací, jakými jsou propuštění z práce, rozvod, nemoc či psychospirituální krize.
(zem)
Kontakt: 774 232 232, 774 323 323, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., www.hajiru.cz

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2469971
DnesDnes386
VčeraVčera674
Tento týdenTento týden386
Tento měsícTento měsíc1601

Partnerské weby

apartman banner