Trápí vás únava, náladovost? Stěžujete si na přibývání na váze, depresi, jste roztržití, chybí vám radost ze života? Na vině může být překyselený organismus. Pokud se ve vaší stravě objevuje velké množství sladkostí, hodně masa, konzervovaných výrobků, bílého pečiva, nemůžete o ní tvrdit, že je pestrá, a k tomu ještě žijete dlouhodobě ve stresu, překyselený organismus je určitou daní za špatný životní styl. Naše zdraví je závislé na rovnováze mezi kyselostí a zásadovostí. Tělo vytváří kyseliny částečně samo v podobě žaludečních šťáv, zásady však získává výhradně z potravin. Po jejich zkonzumování a následném trávení zůstává v těle odpad, který je kyselý nebo zásaditý. Když je organismus překyselený, automaticky se snaží detoxikovat a vyrovnat pH. Jestliže nemá žádného pomocníka z vyvážené stravy, bere si minerály, vitaminy, stavební buňky a mnohé další vzácné prvky z vlastních zásob, kterými jsou například tkáně, cévy, kosti. Pokud musí tělo neustále bojovat proti překyselení, negativně se to odráží na celkovém zdraví. Výsledkem toho může být základ pro vznik celé řady civilizačních onemocnění, jako jsou cukrovka, revma, ekzém, problémy s krevním tlakem, zahleněný organismus a další potíže.
Co proti překyselení pomáhá? V prvé řadě nekonzumovat kyselinotvorné potraviny. Patří sem například zrnková káva, alkohol, černý čaj, sladkosti, bílá mouka a výrobky z ní, kynuté pečivo, tučné sýry, slazené nápoje. Při překyselení je dobré jíst jablka, banány, citrusové plody - pomeranče, citrony, grapefruity, luštěniny, ořechy a semínka.
Přírodní medicína doporučuje na tyto obtíže zelené potraviny. Ideálním zdrojem živin s vysokou nutriční hodnotou je zelený ječmen. Ve výhoncích zeleného ječmene najdeme takřka všechny živiny, které organismus potřebuje od narození až po stáří. Jen pro zajímavost - obsahuje víc bílkovin než klasický steak, je bohatým zdrojem železa, vitaminu C, obsahuje celou řadu biologicky aktivních látek, které příznivě působí na organismus. Zelený ječmen jako potravinový doplněk je skutečně výjimečný. Pomůže tělu, aby se léčilo samo v případě celé řady civilizačních obtíží. Výtažek z mladého ječmene pomůže s dlouhotrvající zácpou, přinese úlevu právě při překyselení organismu, prospívá diabetikům, má protizánětlivý efekt, stejně jako blahodárné účinky chránící cévy. Považuje se za elixír života, neboť je výborným zdrojem energie, zpomaluje stárnutí buněk, prospívá při oběhových a srdečních problémech.
(se)
Zelený ječmen si lze objednat za velmi výhodnou cenu v zásilkovém obchodě Spirit na telefonních číslech 472 744 568 a 844 111 172 nebo prostřednictvím internetu: www.spirit.obchod.cz či na e-mailu: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2469948
DnesDnes363
VčeraVčera674
Tento týdenTento týden363
Tento měsícTento měsíc1578

Partnerské weby

apartman banner