Pohyb je pro každého člověka nutností. Zbavuje tělo nadbytečných kilogramů, zvyšuje jeho pružnost i odolnost proti nemocem. Jóga je příjemným a prospěšným cvičením, které pomáhá nenásilně a nebolestivě doplnit rezervy v naší pohybové aktivitě. Jógou se mimo jiné zabývá i psycholožka, záhadoložka a astroložka Olga Krumlovská. S jejím svolením vám nabízíme cvičební sestavy z její knihy Jóga podle ročních období. Každý týden tu najdete jednu novou cvičební pozici. Jsme u sestav pro jarní týdny.
14. týden roku
Olga Krumlovská říká:
Vyvíjejte se, bojujte o své místo na slunci.

Lehněte si na břicho, ruce mějte volně podél těla, dlaněmi dolů. Hlavu položte čelem na zem a několikrát se zhluboka nadechněte a vydechněte. Pak s nádechem zvedněte hlavu a opřete ji bradou o zem. Zvolna začněte zvedat jednu nohu, až dosáhne určité výšky, podložte ji pokrčenou druhou nohou. V této pozici chvíli setrvejte a poté se postupně vraťte do výchozí pozice vleže s hlavou opřenou čelem o zem. Pravidelně dýchejte, po chvíli nohy vyměňte. Tato poloha působí zvlášť příznivě na funkci rozmnožovacích orgánů a podporuje plodnost.
V konečné pozici, v níž vytrváte, se nesnažte hned soustředit myšlenky na své plány a přání. Nejprve si stanovte cíl, jímž je vaše místo v přírodě, tedy ve světě zvířat, nikoli ve společnosti. Musíte zvládnout myšlenku, že jste součástí živočišné říše. Zkuste si představit, že jste kupříkladu delfín, ryba či jiný vodní živočich. Pocit ladného a rychlého pohybu se lépe navozuje ve spojení s vodou než se vzduchem. Potom si představujte, jak se sebejistě ve vodním prostředí pohybujete. Až to zvládnete, potom se zaměřte na konkrétní lidské představy. Naplnit záměr této pozice vám může pomoci muzikoterapie, jíž při cvičení jógy
nikdy nic nepokazíte (pokud ovšem zvolíte vhodnou hudbu). Je vhodné ji kombinovat s působením ionizátoru, jenž podpoří vaše představy. Při vytváření představ vám může zpočátku pomoci i aromaterapie - konkrétně vůně santalového dřeva nebo jiná omamnější vůně (později ji raději vynechejte). Nepoužívejte však vanilku, vaše představy by dostaly jiný směr (tedy jestliže to není záměr - vanilka působí jako silné afrodiziakum). Bude-li se vám dařit při procvičování této pozice v krajní poloze setrvat významně déle, můžete si před sebe do výše očí položit křišťálovou kouli nebo zapálenou svíčku a hledět do ní. Lze tak nahlédnout i do budoucnosti, rozhodně to podpoří vaše jasnovidné schopnosti, schopnost soustředit se na konkrétní situace, lidi nebo sebe sama a odhalovat tajemství, jež zůstávají běžně skryta.
(nam)
Kontakt: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2500405
DnesDnes54
VčeraVčera645
Tento týdenTento týden3095
Tento měsícTento měsíc11751

Partnerské weby

apartman banner