Hollywood je duchy a přízraky přímo prošpikován. Celá řada celebrit je přesvědčena, že právě v jejich domě straší. Dělají si slavní podobnými výroky jen reklamu, nebo u nich opravdu straší?
V jistém domě v Beverly Hills má strašit celá smečka umrlců. Stavení patřilo zhýralému zbohatlíkovi a jeho rodina zahynula za podivných okolností. Jedna z hereček Formanova kultovního filmu Přelet nad kukaččím hnízdem zase kdysi bydlela s vdovou po slavném herci. Mrtvý kolega ji každou noc chodil strašit, pravidelně k ní promlouval ze záhrobí. Své si užili i scénáristé snímku Sladký den (Sweet Day), když se jim asi v polovině natáčení zjevil přízrak staré dámy v kožichu a nabádal je, aby filmování ihned zarazili. Jinak se prý stane velké neštěstí! Strašlivá předpověď se brzy naplnila, oba muži tragicky zahynuli, navíc zemřeli i čtyři lidé z jejich okolí.
Opravdové peklo si prožil štáb při natáčení hororu Hrůza v Amityville (The Amityville Horror). Film byl natočen na motivy knižního brutálního bestselleru Jaye Ansona. Knihu napsal podle skutečných událostí. Dům číslo 112 na Ocean Avenue se stal skutečným doupětem zla, v roce 1974 tu mladý muž vyvraždil celou rodinu. Když se do vily o rok později nastěhoval George Lutz se svými blízkými, začal se na stěnách objevovat zelený sliz, dotěrné mouchy a brouci. Celé stavení bylo prostoupeno strašidelnými zvuky, dveře se samovolně otevíraly a na schodech postávaly mlžné postavy. Po měsíci rodina uprchla, a tak se zachránila před zešílením. Přízraky se znovu vynořily při natáčení, doslova tyranizovaly tým filmařů a herců.
Straší prý i v Bílém domě, duchové se objevují v centrále Pentagonu i v nejvyšších mrakodrapech. Zajímavý je i výskyt poltergeistů. V jedné americké knihovně prý hřmotící duch straší už 52 let!
Americký styl života je vnímán jako synonymum bohémství a volnosti, přesto většina Američanů věří ve vyšší síly, v Boha nebo alespoň záhadám a konspiračním teoriím. Podle jistého průzkumu se dvě třetiny obyvatel nejvyspělejší země světa bojí domácích strašidel. Mají proč?
(sun)

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2500332
DnesDnes626
VčeraVčera776
Tento týdenTento týden3022
Tento měsícTento měsíc11678

Partnerské weby

apartman banner