Na léčivé účinky krystalů věří lidstvo od nepaměti. Kameny ale mohou přinášet nejen dobré zdraví, ale jejich vibrace umí přilákat do života úspěch, lásku, harmonii. Možná budete překvapeni, co všechno dokáží.
Už ve starověkém Římě se jantar používal jako ochrana před nejrůznějšími nemocemi. Ve středověku se považoval za silný léčitelský kámen s všestranným použitím. Jantar se osvědčuje v případě horečky, má léčebný účinek na dýchací cesty, při obtížích očí, vyrovnává činnost hormonálních žláz a jater. Alternativní medicína tento žlutý krystal nasazuje při nemocech žlučníku, slabostech srdečního svalu, infekcích. Čarovnou moc prokazuje jantar při depresivních stavech, na organismus má očišťující účinky, posiluje ledviny, harmonizuje trávicí systém. Pozitivní vliv má při problémech krku, s močovým měchýřem, jeho vibrace lze využít na záchvaty agrese, při revmatismu.
Medový kámen, jak se také někdy jantaru říká, vydává uklidňující energii. Nošení korálků nebo talismanu z jantaru má přitahovat lásku, přátele, posilovat intelekt, přinášet moudrost a rozvahu. Sluneční jas, teplo, záře, které tento kámen vydává, ovlivňuje fyzickou pohodu člověka i úspěch v jeho činnostech. Dokonce se o něm tvrdí, že je výborným pomocníkem při podnikání, „poskytuje šťastnou ruku“ při důležitých rozhodnutích, obchodních jednáních. Naplňuje naše tužby a podporuje nastolení vnitřního klidu, rovnováhy. Jantar platí také za ochranitelský kámen. Do domácnosti má přinášet štěstí, odstraňovat negativní energii z prostoru, být ochranou před zloději. V Orientu se často tento kámen používá k prohloubení meditace.
(se)

DODATEK
Jantaru se odjakživa užívalo k získání peněz, síly, obchodních úspěchů nebo lásky.

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2501280
DnesDnes249
VčeraVčera680
Tento týdenTento týden3970
Tento měsícTento měsíc12626

Partnerské weby

apartman banner