Také si někdy říkáte, že byste potřebovali, aby měl den třicet hodin? Máte pocit, že věčně nic nestíháte? Lidé vystavení časovému tlaku jsou více náchylní ke stresu. Výsledkem mohou být závažné pracovní a rodinné problémy, zdraví začíná vypovídat službu. Život se neustále zrychluje a pro spoustu lidí není snadné odhadnout množství zátěže a časovou náročnost. Se zvyšující se zátěží přichází únava, vyčerpanost, výkonnost klesá, ale také se dostavují chyby a neúspěchy. Jak všechno zvládat s přehledem, efektivně, aniž byste měli pocit, že něco šidíte? Nechte se inspirovat několika radami:
+ Podle psychologů bude den takový, jak vstaneme. Pokud máme všechno připravené, nastavíme si budík o chvilku dříve, abychom mohli tělo protáhnout, v klidu se nasnídat, prohodit pár milých slov s partnerem a rodinou, je to dobrý základ k tomu, aby se den vydařil.Vyplatí se předem si každý krok naplánovat, pouštět se do jednotlivých úkolů podle důležitosti, určit si priority.
+ Nebuďte perfekcionista, beztak to vaší práci neprospěje. Pamatujte na to, že snaha být dokonalý bere radost ze života. Lepší je netrápit se přehnanými nároky na sebe sama a raději věnovat energii příjemnějším stránkám života.
+ Když jste v jednom kole a máte výčitky svědomí, že byste si alespoň na chvíli sedli k voňavé kávě, vykouřili cigaretku, udělejte si na ně čas. Pětiminutovou přestávku, kdy z okna kanceláře upnete pohled na něco zajímavého, do zeleně, necháte své myšlenky plynout příjemným směrem, nepovažujte za žádný luxus.
+ Snažte si na pracovišti počínat efektivně. Povídání s kolegy o tom, jak strávili včerejší podvečer nebo kterému z televizních programů dali přednost, sice příjemně ukrajuje z pracovního času, ale také nadmíru zdržuje. Nemůžete se pak divit, že své povinnosti nestíháte a práci si musíte nosit domů.
+ V dnešní době je těžké říkat slovo ne. Svým způsobem se stáváme neupřímnými vůči sobě i ostatním. Pokud si ale na svá bedra stále nakládáme neúměrnou zátěž, starosti druhých lidí, protože jsou zvyklí na to, že je nikdy neodmítneme, nemůžeme se divit, že se pod tíhou starostí hroutíme.
+ Schází vám radost z práce? Jdou vám lidé, s nimiž se denně setkáváte, na nervy? Máte problémy se soustředěním, pocit opotřebovanosti? Jste nespokojení nebo trvale špatně spíte? To jsou jednoznačné příznaky vyhoření. Měli byste si udělat jasno v tom, kam kráčíte. Zapracujte na vlastnostech, které vám ubírají energii, jako jsou vztek, nepřátelství, nenávist, agresivita, netrpělivost. Myslete na to, že pro regeneraci organismu je důležitý odpočinek, relaxace, čas věnovaný rodině, přátelům, svým koníčkům.
(es)

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2501328
DnesDnes297
VčeraVčera680
Tento týdenTento týden4018
Tento měsícTento měsíc12674

Partnerské weby

apartman banner