Ostrov Poveglia se nachází pouze dvě míle od krásného, historického centra Benátek. Jeho bizarní a hrůzostrašná minulost nahání hrůzu už jen z vyprávění. Poveglia byla v dobách, kdy lidé umírali na černý mor, řekněme místem, které pro nemocné znamenalo konečnou. Na karanténní ostrov byli lidé převáženi samozřejmě nedobrovolně, už jen ta myšlenka že víte, co vás čeká, musela být strašná. Na ostrově se nachází spousta jam, které měly sloužit jako hromadné hroby. Těla se nejen pohřbívala, ale také spalovala. Na hranicích, kde se válely hromady mrtvých těl. Štiplavý zápach se táhl kolem ostrova a odpuzoval i zvěř.
Říká se, že ostrov je dokonce z velké části tvořen pouze hnijícími těly černým morem usmrcených lidí, nebo že 50 % půdy je tvořeno popelem z upálených těl.
Smrtící historie ostrova uschovaného v laguně zde ale nekončí.
I přes otřesnou minulost je zde vybudována klinika pro duševně narušené. Celkem ironie.
Pacienti si začínají stěžovat, že vídají přízraky hnijících lidí, ale nikdo jim nevěří, jsou to přece blázni.
Takto to pokračovalo dál a dál a nikdo nic neřešil. Povídá se, že díky tomu, že ostrov v podstatě nebyl pod dohledem, hlavní doktor této skutečnosti využíval k příšerným pokusům na pacientech a mnoho jich zemřelo. Psychiatrická léčebna na pověsti ostrova moc nepřidává, a tak se stává ještě izolovanějším od okolního světa.
Po čase ale prý začal přízraky vídat i doktor, který se údajně zbláznil a spáchal sebevraždu.
Tradují se pověsti, že skočil ze zvonice, ale pád přežil. Jenže o život stejně přišel, protože prý ze země vystoupila bílá mlha a dílo dokončila. Podle druhé teorie, která se liší jen v maličkosti, ho NĚCO ze zvonice shodilo a doktor pád nepřežil.
Celé je to obestřeno záhadami. Pomstili se pacienti doktorovi, který znesvětil jejich těla? To už asi nezjistíme.
Každopádně je všeobecně známo, že rybáři se ostrovním vodám vyhýbají, protože se bojí, že místo ryb pochytají lidské ostatky. Od ostrova se drží dál i lidé, kteří bydlí v jeho okolí. Říkají, že po ostrově pobíhají tajemné přízraky a celý ostrov má smrtící auru.
(nag)

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2500443
DnesDnes92
VčeraVčera645
Tento týdenTento týden3133
Tento měsícTento měsíc11789

Partnerské weby

apartman banner