V dubnu jsou nejvíce zatížená játra. Je to čas, kdy bychom jim měli věnovat zvýšenou péči. Bylinná směs na podporu jater a detoxikaci udělá v tuto dobu dobrou službu. Vyzkoušenou mám směs na játra a žlučník složenou ze smilu, truskavce, pampelišky, třezalky, lnu, kukuřice, rdesna hadího kořenu, máty, fenyklu, jahody, chmelu, měsíčku a kopru.
Smil působí na normální funkci jater a žlučníku; měsíček normalizuje funkci jater a střev; pampeliška působí jako prebiotikum, antioxidant a na normální činnost žaludku a jater, upravuje trávení. Máta normalizuje činnost trávicí soustavy a střev. Tato směs podle tradiční tibetské přírodní medicíny údajně příznivě působí na produkci žlučových šťáv, činnost žlučníku, funkci slinivky břišní a detoxikaci organismu. Čaj z této směsi pijte 20 minut před jídlem 3 - 4x denně maximálně po dobu jednoho měsíce, poté udělejte 7 - 14ti denní přestávku.
Upřednostňuji užívání bylinných směsí, neboť jejich účinek je vyvážený a celistvý. Avšak játrům udělá velmi dobrou službu i čaj uvařený z plodů ostropestřce mariánského. Avšak je nutné, aby plody byly rozdrcené, jinak se účinné látky nevyluhují. Ostropestřec mariánský se používá k prevenci před ztučněním jater a při zdravotních potížích zapříčiněných zánětem jater.
Iva Kukačková, www.prirozenou-cestou.cz

DODATEK
Podle tradiční východní medicíny má na činnost jater negativní dopad, prožívá-li člověk zlost. Tato emoce játra velmi oslabuje a trvá-li delší dobu, vyvolá jejich onemocnění.

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2500450
DnesDnes99
VčeraVčera645
Tento týdenTento týden3140
Tento měsícTento měsíc11796

Partnerské weby

apartman banner