Není na světě nikdo, kdo by si občas na něco nestěžoval. Život ne vždy připomíná procházku růžovou zahradou. Často člověka zaskočí nepříjemnými situacemi, zatěžkávací zkouškou, nelehkou překážkou. Záleží na tom, jak je odolný vůči nepříznivým vlivům, zda se s nimi dokáže poprat s lehkostí, nebo se při každé maličkosti hned hroutí. Co dělat pro to, abychom se cítili spokojenější? Jak to dělají lidé, kteří nám připadají neustále v pohodě, permanentně šťastní? Jejich návykům se dá naučit:
+ Nenechte se nikým odradit. Jestliže vám někdo říká, že na to nemáte, nezvládnete, nevěřte mu. Pamatujte na to, že nic není nemožné, když sami budete chtít, určitě to dokážete.
+ Buďte vděční za každé nové ráno. Že můžete jít do zaměstnání, nic vás nebolí, máte si za co koupit oběd, kam se z práce vracet. Soustřeďte se na to, co vám život nabízí a ne k věcem, co vidíte „za sousedovým plotem“. Závist totiž vede k větší nespokojenosti, zbytečně podrývá sebevědomí.
+ Nelitujte se. Jestliže se před vámi objeví nějaký problém, zádrhel, nebrečte nad rozlitým mlékem, ale snažte se okamžitě hledat schůdné řešení. Nedopusťte, aby překážky ovlivňovaly vaši náladu. Považujte je za určitou výzvu, se kterou budou růst vaše zkušenosti, odolnost vůči stresu, jako pozitivní změnu.
+ Zapomeňte na minulost. Občas se přistihnete, že vzdycháte nad tím, že něco nelze vrátit zpátky, současnost srovnáváte s minulostí? Berte na vědomí, že některé věci nelze změnit ani se k nim vrátit. Šťastní lidé tímto způsobem nemrhají svou energií, uvědomují si, že nemohou mít všechno pod kontrolou.
+ Máte sklon každého a všechno kolem sebe kritizovat? Ať už je to dáno povahou nebo špatnou náladou, snažte se nebýt negativista. Pokud se budete stále soustřeďovat jen na to, že se vám něco nelíbí, všechno byste dokázali dělat jinak, lépe, negativní postoj se brzy projeví ve vaší práci, mezilidských vztazích a v každém vašem konání. Pokud vás zasáhne negativní myšlenka, snažte se ji vytěsnit a nahradit něčím radostným, milým, povzbuzujícím.
+ Vzpomenete si, kdy jste si naposledy udělali čas na to, abyste si vyšli do přírody? Zahleděli se na večerní oblohu plnou hvězd, s dychtivostí pozorovali východ slunce, potěšili se pohledem na rozkvetlou zahrádku a pučící stromy? Život není jen práce. Naučte se žít přítomností, užívat si ji plnými doušky.
+ Smějte se. I v případě, že vlastně nemáte čemu. Určitě najdete spoustu důvodů k tomu, abyste se cítili spokojeně. Stačí najít ve své práci větší smysluplnost, tvořivě a s nadšením přistupovat ke všemu, co je před vámi.
+ Také jídelníček, pestrá strava může velkou měrou přispívat ke spokojené duši. V tomto směru na sobě nešetřete, dopřejte si kvalitní zdravé jídlo. Vedle psychické pohody se příznivě podepíše na fyzické kondici.
(es)

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2500341
DnesDnes635
VčeraVčera776
Tento týdenTento týden3031
Tento měsícTento měsíc11687

Partnerské weby

apartman banner