Na léčivé účinky krystalů věří lidstvo od nepaměti. Kameny ale mohou přinášet nejen dobré zdraví, ale jejich vibrace umí přilákat do života úspěch, lásku, harmonii. Možná budete překvapeni, co všechno dokáží.
Karneol v sobě nese oranžově zlaté barvy západu slunce. Je to kámen energie, jeho povzbudivou sílu lze výborně využít při depresích, jaterních onemocněních, při problémech s trávením. Lidové léčitelství využívá jeho pozitivní sílu při revmatických potížích. Ve středověku se karneolem zastavovalo krvácení. Karneol má pověst mimořádného kamene, s nímž lze neutralizovat bolest spojenou s bolestmi svalů, horečkou, se záněty v těle. Lidová medicína pokazuje na jeho účinky v souvislosti s vysokým krevním tlakem, problémy ledvin a sleziny. Tento velmi energetický kámen pomáhá čistit krev, snižovat hladinu cukru v krvi, krvácení z nosu, urychluje hojení ran. Pozitivní vliv se mu připisuje také v případě neplodnosti, frigidity u žen a impotence u mužů.
Karneol je ceněn jako pomocník při stavech melancholie, pomáhá odhánět noční můry, negativní myšlení. Obnovuje vitalitu, podporuje pozitivní pohled na svět, probouzí naše tvůrčí schopnosti. Učí nás radovat se z každého dne, s radostí se pouštět do běžných úkolů. Motivuje člověka pro úspěch v podnikání, kariérní růst. Svou roli může sehrávat i v lásce, kdy má pomáhat najít si správného životního partnera. V přítomnosti karneolu se budeme cítit bezpečně a pohodlně v prostředí domova. Nejsilnější účinek má v případě, že ho má člověk stále při sobě.
(se)
DODATEK
O karneolu se říká, že je nápomocen zejména pro jedince narozené ve znamení Býka, Lva, Blížence nebo Raka.

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2502748
DnesDnes253
VčeraVčera748
Tento týdenTento týden1000
Tento měsícTento měsíc14094

Partnerské weby

apartman banner