Pro někoho jsou nejdůležitější věcí v životě rodinné vztahy, zdraví, jiný staví na první místo peníze. I když staré přísloví říká, že štěstí si za ně člověk nekoupí, reálný život říká něco jiného. Někdo dokáže vyžít z mála, jiný rozhazuje bez ohledu na to, zda si to může dovolit. Podívejte se, jak jsou na tom jednotlivá znamení zvěrokruhu. Najdete se v následující charakteristice?

Beran. Patří k nejméně spořivým znamením zvěrokruhu. Sice dokáže dřít jako mezek, soustředit svou energii a ctižádost správným směrem, ale pokud jde o peníze, moc se u něj neohřejí. Dost často je utrácí za věci, o nichž je přesvědčen, že se bez nich v životě neobejde. Měl by si dávat větší pozor na neuvážená rozhodnutí, vyvarovat se nevýhodných půjček, které pro něj ve finále znamenají vysoké splátky a nedostatek hotovosti.

Býk. Umí peníze vydělat, dřít až do úmoru. Dokáže si života užívat plnými doušky, upřít mu nelze sklon obklopovat se hezkými, někdy až luxusními věcmi. Nikdy by se kvůli nim nezadlužil. Dopřeje si je až ve chvíli, kdy si na ně poctivě našetří. I když v sobě někdy musí krotit vášeň pro nakupování, rozum většinou poroučí srdci. Své finance má většinou Býk pod kontrolou, na druhé straně umí být štědrý a velkorysý.

Blíženci. Jedinec narozený ve znamení Blížence bývá snaživý, když vidí, že z toho bude mít prospěch. Dlouho mu však jeho snaha nevydrží. Pokud jde o peníze, v tomto směru se projevuje jako člověk nestálý. Může mít velké plány, ale chybí mu finanční disciplína. Je schopen vymyslet geniální nápady, ale když přijde něco zajímavějšího, dokáže bourat staré pro nové. Stejně to má i s penězi.

Rak. Ke svému životu potřebuje jistotu. Pracuje jistě, ale pomalu. Přednost dá zaměstnání s pravidelným příjmem, které má budoucnost, než vyššímu platu, jenž je spojený s vyšším rizikem. Ani ve finanční sféře nenechává nic náhodě. Peníze pro něj představují životní jistotu, možnost zabezpečit sám sebe a své nejbližší.

Lev. O svých financích má naprostý přehled. Dokáže včas zasáhnout a usměrnit tok peněz tak, aby se vyhnul jakýmkoli potížím. Neznamená to, že by se nedokázal zadlužit, ale vždy se snaží postupovat s rozvahou a vědomím, že případné potíže překoná. Peníze pro něj představují důkaz síly, moci, jistého postavení ve společnosti.

Panna. Je poctivá a čestná. Umí trpělivě kráčet za svým cílem. Pokud jde o peníze, vždy chce mít jasno, nedopustí, aby rodinný rozpočet utrpěl nějaké trhliny. V krajním případě, když by se dostala do potíží, umí včas zatáhnout za záchrannou brzdu. Nerada riskuje, nepodléhá žádným spontánním rozhodnutím. Její bankovní konto nikdy nebývá na nule. Peníze na něm přibývají nepříliš rychle, zato pravidelně.

Váhy. Mají vysoké ideály. Není pro ně problém dosáhnout v podnikání, pracovní sféře velkých úspěchů, nové možnosti vítají s nadějí, že si polepší. Že by ale šetřily tak, že by si musely něco odepřít, to nelze od Vah čekat. Někdy převáží nutkavá chuť dopřát si něco, co je nad jejich poměry, jen tak pro radost. Snadno se mohou ocitnout bez minimální peněžní rezervy.

Štír. O domácím rozpočtu má perfektní přehled. Velká pracovitost, cílevědomost ho dovedou k slušným úspěchům, což mu přináší i jistý finanční efekt. Výpis z bankovního účtu Štírovi rozhodně nedělá vrásky na čele. Peníze dokáže vydělat a také dobře investovat.

Střelec. Je impulzivní, neklidný, netrpělivý, ale nesmírně výkonný. Některý stihne vykonávat dvě i tři práce najednou, z čehož plyne i dobrý finanční zisk. S penězi si ale moc starostí nedělá, v tomto směru nosí tak trochu hlavu v oblacích. Udržet je pod kontrolou pro něj může být někdy problém. Většinou nehrozí, že by je šikovně investoval.

Kozoroh. Bývá velmi vytrvalý, pokrokový, vynalézavý a praktický. Finanční problémy a dluhy jsou pod jeho úroveň. S penězi zachází nadmíru zodpovědně, nikdy by se kvůli luxusní dovolené nezadlužil. Není zvyklý žít nad poměry, dovolí si jen to, na co si vydělá. Většinou dokáže našetřit víc, než co ve skutečnosti potřebuje, myslí na zadní kolečka.

Vodnář. Netouží vynikat, podávat stoprocentní výkon, ale trpělivě si počkat na výsledek. Pro Vodnáře znamenají peníze žít bezstarostný život, ale nepřikládá jim přehnanou hodnotu. Řídí se heslem - peníze byly, jsou a budou.

Ryby. Peníze pro ně nepředstavují problém. Umí je vydělat, šetřit, ale nejsou středobodem jejich života. Bohatství Ryby pramálo zajímá. Důležitá je pro ně přítomnost a ne to, co bude za rok dva nebo deset let. Pokud by se drsná realita pro ně stávala neúnosnou, často Ryby unikají k růžovým snům, překypují idealismem.
(pru)

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2500433
DnesDnes82
VčeraVčera645
Tento týdenTento týden3123
Tento měsícTento měsíc11779

Partnerské weby

apartman banner