Karel Habsburský, poslední český král, byl rozporuplnou, ale i trochu tajemnou bytostí. Výchova v katolické víře u něj zřejmě rozvinula i mimosmyslové vnímání. Znal svůj osud?
Narodil se 17. srpna 1887 v Dolním Rakousku. Podle dobových záznamů již v dětství uctíval Nejsvětější svátost a Pannu Marii. Ve svých snech častokrát vídával Matku Boží, která ho vyzývala ke zbožnosti a následování. Od těch dob prý všechna důležitá rozhodnutí spojoval s modlitbou. Z magického hlediska je modlitba meditací, proto je možné, že Karlova mysl dokázala ve stavu změněného vědomí nahlédnout do pověstné „kroniky lidstva“. Zkrátka, v určitý okamžik v duchu viděl víc než ti kolem něj.
Zajímavé bylo i chlapcovo setkání se stigmatizovanou řeholnicí. Budoucímu císaři předpověděla velké utrpení a útoky proti jeho osobě. Rodiče proto zorganizovali spolek věřících, tzv. „Ligu modlitby“, aby mladého šlechtice podporovala. Tato „Gebetsliga“ mu skutečně vymodlila úspěšný start, jenže tajemná řeholnice měla nakonec přece jen pravdu. Truchlivé proroctví se do puntíku vyplnilo!
V říjnu 1911 se Karel oženil s princeznou Zitou Bourbonskou a měl s ní osm dětí. Po zavraždění arcivévody Františka Ferdinanda se stal následníkem trůnu a po smrti svého prastrýce Franze Josefa i rakouským císařem. Píše se rok 1916, zuří válka. Novému císaři se opět zjevuje Panna Maria s andělem v černém hábitu. Bojí se, že jde o zlé znamení. Dne 21. listopadu 1916 se stává českým králem a 30. prosince téhož roku i králem uherským. Pokouší se vyjednat celosvětový mír, ale sklidí jen posměch a pomluvy. Do konfliktu se zapojuje i sám papež, snaží se, aby se proroctví nevyplnilo. Osud je však krutý, královský pár je uvězněn. Zbytek života stráví ve vyhnanství na Madeiře. Císař Karel onemocní, ale všem odpouští. Když 1. dubna 1922 pohlédne na Nejsvětější svátost oltářní, zemře. Truchlivá předpověď řádové stigmatičky se tak doopravdy vyplnila.
(sun)

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2500474
DnesDnes123
VčeraVčera645
Tento týdenTento týden3164
Tento měsícTento měsíc11820

Partnerské weby

apartman banner