V květnu je nejvíce zatížené srdce. Srdce je orgán, který velmi citlivě reaguje na pocity. Člověk nemusí mít nijak zvlášť vyvinutou vnímavost, aby libé nebo nelibé pocity v okolí srdce pocítil. Známá jsou úsloví: leží mi něco na srdci, mám ho ve svém srdci, spadl mi kámen ze srdce, otevřít srdce lásce, srdce jako kus ledu...
Pobyt v přírodě je lék na rozjitřené pocity. Pomoci nám mohou i byliny. Například kozlík uklidňuje, normalizuje krevní tlak, působí na duševní zdraví a relaxaci, ženšen působí na krevní oběh a také máta má relaxační účinek a napomáhá usínání.
Srdce je citlivé na stres, ale nejvíce ze všech pocitů ho ovlivňuje ublížení. Cíleně se zbavujte negativních pocitů, to za vás žádná bylinka neudělá. Pokud si chováte pocit ublížení, vyčleňujete se z proudu života. Kdo to chce? Vaše srdce nebo vaše mysl? Mysl vás trestá. Ego se chce zviditelnit, odlišit, a proto říká: „Podívej, co ti provedl, to je ale darebák! Takhle to nejde!“ Jde! Srdce chce lásku. Kde je láska - je odpuštění. Otevřete se lásce. Odpuštění je pro vás osvobozující. Znovu se včleníte do proudu života, kde neustále probíhá provinění a odpuštění, jako přirozená součást žití. Srdci se uleví, a protože to, co vyzařujete, to také přitahujete - svět kolem vás bude najednou hezčí!
Odpuštění je výsadou člověka. Není vůbec lehké, ale když člověk chce, pomoc se vždy najde. Pomoci může například reiki, jóga nebo laskavý a moudrý terapeut.
Iva Kukačková, www.prirozenou-cestou.cz

Planety radí i varují

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

E-Shop

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2380429
DnesDnes482
VčeraVčera849
Tento týdenTento týden3227
Tento měsícTento měsíc7858

Partnerské weby

apartman banner