Tajuplný Saint Germain se údajně narodil 28. května 1696 v Sedmihradsku. Byl nejstarším synem knížete Rákoczyho a dcery lankraběte Karla Hessenského. Křestním jménem Leopold Georg, později přijímá pseudonym Saint Germain. Prý se stal nesmrtelným učencem a mágem. Jaká je ale pravda? Jeho osobnost jsme zkoumali z jiného úhlu pohledu, abychom vám nabídli méně známé zajímavosti.
St. Germain pobýval v Persii, věnoval se okultismu a alchymii. Mezi jeho přátele patřili nejvýznačnější korunované hlavy světa, například perský šáh, Ludvík XV., Lobkowiczové, Marie Terezie, švédský král Gustav III., Kateřina II., ruský car a mnoho dalších. Stýká se s filozofy a zasvěcenci, jeho cesty vedou také do Indie, kde studuje tajné nauky. Jeho univerzální znalosti a styky svádí ke spekulacím. Byl pokračovatelem templářských idejí? Hrabě údajně zemřel v únoru 1784, ale rakev zela prázdnotou, tělo zmizelo. Zůstal jen zápis v úřední knize zemřelých.
Cesty St. Germaina možná vedly i do Čech. Marie Terezie ho zasvětila do válečné taktiky, hrabě sám později vedl velmi úspěšná mírová jednání. Poté odjel opět do Indie, po návratu se věnoval alchymii a filozofii. Zúčastnil se i slavných vědeckých kongresů v Lipsku a ve Wiesbadenu. Zajímal se i o pověstný středověký elixír života, studoval věci kolem kamene mudrců. Je zajímavé, že poté zemřel, ale v dalších staletích ho lidé potkávali po celém světě.
Známý svůdník Casanova ve svých pamětech vzpomíná na šlechticův přirozený šarm, jímž ovládal všechny kolem sebe. Sám Casanova mu nepodlehl, hraběte pokládal za mistra iluzí a pouhého obratného řečníka. Saint Germain ho pozval na schůzku a sdělil mu tajemství své stravy. Doslova řekl: „Nenabízím vám ani polovinu svého jídla. Má strava není vhodná pro každého člověka.“ Proč? O jaké potraviny se jednalo, že je žádný člověk nemohl bez úhony pozřít? Hrabě zmizel, překvapený Ital se nic nedozvěděl. Ani my nejsme o nic moudřejší…
(sun)

Planety radí i varují

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

E-Shop

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2380448
DnesDnes501
VčeraVčera849
Tento týdenTento týden3246
Tento měsícTento měsíc7877

Partnerské weby

apartman banner