Orgonit je různě tvarovaná směs organické hmoty (pryskyřice, včelího vosku aj.) a anorganických kovových třísek či špon, případně i drahých kamenů, jež neutralizují negativní energie z okolí a odrážejí je zpět do prostoru. Za předního experta na orgonity a orgonovou energii je považován James Demeo, který se tímto tématem dlouhodobě zabývá v Oregonu ve městě Ashland ve své biofyzikální výzkumné laboratoři, pořádá přednášky a mezinárodní konference.
O orgonity se v České republice v současné době zajímá řada lidí. Mnozí si je zkoušejí vyrábět sami, ale jak zjišťují, není to zase tak jednoduché. Experimentuje se jak se základním materiálem a metodami výroby, tak s detaily, jež ovlivňují vzhled a výslednou účinnost. O vlastnostech a o tom, jak nám mohou orgonity pomoci, jsme si povídali s manželi Drozdovými, kteří je rovněž používají a už zhruba pět let i vyrábějí pro přátele a další případné zájemce.
Co všechno takový orgonit dokáže, k čemu ho lze použít?
Orgonit zmírní působení geopatogenních zón, harmonizuje je ve svém dosahu. Pomáhá odrušovat elektrosmog od počítačů, televizorů a další eletroniky. Zlepšuje atmosféru v domácnosti, klidní emoce a nálady doma či stres na pracovišti. Obsahuje ocelové špony, které odrážejí negativní energii, a tím, že se do orgonitu přidá například křišťál, dochází k přeměně negativní energie na pozitivní. Čím víc orgonitů ve své blízkosti máte, tím lepší energie kolem vás je. Lze dát i několik orgonitů do jedné místnosti. Orgonity prospívají lidem i zvířatům, ale můžete je využít i na zahradě. Podpoří růst a plodnost stromů, keřů i rostlin. Máme to ověřené. Skladujeme vyrobené orgonity v jedné místnosti a vypadá to tam díky tomu jako v botanické zahradě. Nikdy nám tak pěkně kytky v květináčích nerostly. Orgonity mohou posílit léčebné účinky při práci s reiki. A jak máme zjištěno, odpuzují i špatné lidi, tzv. energetické upíry. Když takový člověk přijde za vámi do místnosti, kde je orgonit, obvykle ji zase rychle opustí.
Co používáte jako nosné médium při výrobě orgonitů?
Včelí vosk. Včely jsou zázračné samy o sobě. Vosk je ryze přírodní materiál, navíc příjemně voní. Je pravda, že se tento typ orgonitů nedá použít venku. Tam jsou vhodnější orgonity z umělé pryskyřice, protože do včelího vosku by se pustil hmyz a ptáci, sluníčko by ho tavilo…
Jak dlouho trvá výroba orgonitu? Jak moc je to náročné a pracné?
Náročné je poshánět přísady. Například potřebujete hezké kovové špony, aby v orgonitu dobře vypadaly. Lze je sehnat u firem, které pracují se soustruhem. Pak musíte nakoupit drahé kamínky, které do orgonitu chcete přidat. Lepší jsou surové, neohlazené, neupravované. Kromě univerzálního křišťálu se může použít třeba růženín nebo ametyst. Když se dělá orgonit pro konkrétní osobu, je vhodné vědět, jaké kameny má ráda, jak na ni ten který působí… Jak dlouho trvá samotná výroba, to jsme nikdy neměřili. Orgonity nelze dělat na povel, člověk k tomu musí mít určité rozpoložení, náladu, to se pak podvedou. Pak jich za dvě hodiny můžete mít třeba deset. Nejdelší je fáze přípravy - nějakou dobu trvá, než se roztaví vosk. My přidáváme do včelího vosku i trochu parafínu, aby při tuhnutí nepraskal. Výroba tak trochu připomíná alchymii. Vosk se lije do forem a přidávají se v určitém poměru a souslednosti špony, kamínky atd.
Orgonity se vyrábějí různě tvarované. Hraje tvar nějakou roli?
Pyramidální tvar může teoreticky energii a čistící účinky orgonitu zesílit, jinak jde spíše o hledisko estetické. Zesílit vliv orgonitu se dá ovšem výborně kamenem šungit. Jejich spolupůsobení je naprosto úžasné, zvláště je-li orgonit se šungitem umístěn na severní straně bytu. Tam působí nejsilněji.
Jak jste se k orgonitům a jejich výrobě dostali?
Někde jsme o tom před lety četli a vnučku v té době zrovna trápily zlé sny, jakési noční můry, souviselo to s docházkou do mateřské školky. Navštěvovala kvůli tomu i psychologa. Napadlo nás tedy sehnat a vyzkoušet orgonit. Pomohlo to, a tak jsme se účinky orgonitů začali zabývat hlouběji.
Je orgonit vhodný pro kohokoli, nebo by ho někdo používat neměl?
Ne každý snese jeho energii v noci během spánku, má-li ho v ložnici. Někoho může tzv. přebíjet, člověk se pak nevyspí, ruší ho to. Jinak nemá vedlejší účinky.
Chceme-li si orgonit pořídit, podle čeho - jak ho vybírat?
Podobně jako drahý kámen. Přitáhne si vás sám. Vezměte si ten, co se vám zalíbí na první pohled - tvarem, velikostí. Můžete si ho vzít do ruky a vnímat své pocity. Intuice vám napoví. Jde o to, aby s vámi souzněl.
(zem)
Kontakt: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., tel. 730 549 484 (pouze v čase od 20.00 do 21.00 hodin)

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2427340
DnesDnes448
VčeraVčera662
Tento týdenTento týden2538
Tento měsícTento měsíc22819

Partnerské weby

apartman banner