Stává se vám často, že si nemůžete vzpomenout, kam jste položili klíče nebo brýle? Zapomínání je přirozenou vlastností lidského mozku, zcela normální. Bez ohledu na věk potřebuje mozek pravidelně trénovat. Aby nezlenivěl, nechte se inspirovat následujícími radami:
+ K nejosvědčenějším způsobům patří učení cizích jazyků. V žádném věku není pozdě na výuku. Chce to jen čas, trpělivost a vůli vydržet.
+ Vracíte se z obchodu bez některých věcí, které jste potřebovali nakoupit a svádíte to na to, že jste neměli napsaný seznam? Zkuste ho nechat ležet doma a cestou do obchodu si pěkně opakujte, na co nesmíte zapomenout.
+ Paměť pomáhá zlepšit i pestrá, vyvážená strava se správným poměrem bílkovin, vitaminů a minerálních látek. Dbejte na přísun ryb, čerstvého ovoce a zeleniny, cereálií, různých semen a ořechů, kvalitních rostlinných olejů.
+ Někdy může být problém s pamětí zapříčiněn permanentním stresem, vyčerpaností, nadměrnou psychickou zátěží, přepracovaností. Nezapomínejte proto odpočívat, věnovat se relaxaci, příjemným činnostem, zábavě, koníčkům.
+ Každá volná chvíle se dá využít k trénování mozku. Zkuste si třeba při jízdě do zaměstnání veřejnou hromadnou dopravou vybavit všechna důležitá telefonní čísla známých, jména bývalých spolužáků nebo slova, která začínají na jedno písmeno.
+ Hýbejte se! Že vám rekreační sport nic neříká? Škoda. Přiměřený tělesný pohyb rozproudí krev, okysličí mozek, a tím pádem je i výkonnější. Věřte tomu, že i svižná procházka nebo chůze do schodů přispějí k tomu, že se do mozku dostane víc kyslíku a živin.
(pru)

Planety radí i varují

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

E-Shop

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2371571
DnesDnes821
VčeraVčera891
Tento týdenTento týden821
Tento měsícTento měsíc25806

Partnerské weby

apartman banner