Mnozí to také znáte - kdy si vzpomenete na své zdraví? Většinou až tehdy, když o sobě dá samo vědět a onemocníte. Pak jdete k lékaři, který vám předepíše léky. Ty utlumí příznaky nemoci, ovšem neodstraní příčinu onemocnění. Často by víc pomohla změna životního stylu, sebeléčebný program, než reklamou zviditelněná „zázračná“ pilulka. Zdravotní stav ovlivňuje řada faktorů. Připomeňme alespoň některé:
Záporné emoce
Základem zdravotních potíží jsou dlouhodobé negativní emoce v našem organismu. Hněv, nenávist, úzkost, žal, zármutek, melancholie, osamělost, sebeobviňování jsou nejčastějšími spojenci nemocí. Pokud nás někdo vyprovokuje a my přehnaně emocionálně zareagujeme, přicházíme o spoustu naší cenné energie. Jestliže se budeme rozčilovat často, náš energetický systém se oslabí a hrozba onemocnění roste.
Nemoc na objednávku
Víte, že nemoc se dá i „objednat“? Tento způsob je známý zejména u dětí, kterým se nedostává pozornosti rodičů nebo mají problémy se školou. Chtějí na sebe upozornit a nejjednodušší způsob je, že si přejí nějakou nemoc. Ví, že pokud budou nemocné, soustředí se na ně pozornost celé rodiny. Nemoc na objednávku nemusí být jen specifická záležitost dětí, ale i dospělých. Zejména starší lidé tak mají nástroj k ovlivňování okolí a vynucují si pozornost druhých právě onemocněním. Může se také stát, že při pracovně vytíženém životě si podvědomě přejeme odpočinek a naše přání se nám splní v podobě nemoci nebo úrazu.
Nemoc druhých
Dlouhodobý pobyt vedle nemocného člověka se může na našem zdravotním stavu projevit negativně, neboť dochází k odčerpávání naší energie. Týká se to zvláště starších lidí, kteří si vyměňují informace o svém zdravotním stavu.
Soucit
Soucit s druhými lidmi patří k základním projevům lidskosti, ale i zde by měly být určité hranice. Nadměrným soucitem ubližujeme sami sobě, dochází k odčerpávání energie, což oslabuje náš organismus. Jestliže je někdo smutný a utrápený a my mu věnujeme pozornost, nejen naše tvář, ale i mozek „okopíruje“ smutek. Pokud s takovým člověkem trávíme hodně času, je vysoce pravděpodobné, že budeme také smutní. A smutek a neradostné pocity se mohou projevit i na našem zdravotním stavu.
Vnímavost
Ženy jsou zpravidla mnohem vnímavější k varovným příznakům nemocí. Dříve si jich všimnou, dříve se začnou léčit a řešit problémy, které s nemocí souvisejí. Teoreticky jsou sice více nemocné, avšak prakticky se dožívají vyššího věku. Svůj podíl na tom má i ženská energie, která je mírumilovnější a vyrovnanější než rozkolísaná a agresivnější energie mužská.
(žuk)

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2450932
DnesDnes29
VčeraVčera682
Tento týdenTento týden2963
Tento měsícTento měsíc1878

Partnerské weby

apartman banner