Paní Janu zajímá: „Doporučíte mi něco na posílení imunity? V poslední době se stále potýkám s nemocemi…“
Co se pozitivního působení na organismus a posílení imunity týče, je skvělý rakytník řešetlákový. Obsahuje flavonoidy, karotenoidy, vitaminy A, K, E, D, B1, B6, P a C, esenciální mastné kyseliny, třísloviny, minerální látky a soli, stopové prvky. Přírodní extrakty z rakytníku působí i jako antioxidanty (zpomalují stárnutí).
Kromě toho že podpoří imunitu, čistí rakytník organismus od toxických zplodin, pomáhá proti jarní únavě, obnovuje pružnost a průchodnost cév, zlepšuje srážlivost krve, dodává vitalitu a pružnost pokožce, urychluje růst vlasů a zabraňuje jejich vypadávání, má antibakteriální účinky (využitelné proti stafylokokům a salmonelóze), upravuje arteriální tlak, při potížích dýchacích cest rozpouští hleny a používá se i jako podpůrný prostředek v rámci léčby rakovinových onemocnění. Lze ho sehnat ve formě sprejů, krémů, olejů i tinktur.
Vhodný je zejména rakytníkový olej - je ověřeno, že pomáhá i jako prevence infarktu a mozkových příhod, snižuje cholesterol v krvi a pozitivně ovlivňuje žíly a tepny (zabraňuje trombózám). Olej z rakytníku pomáhá i při potížích se zažívacím ústrojím, odstraňuje záněty v těle. Kombinací vnějšího a vnitřního užití rakytníkového oleje se můžete zbavit kožních chorob, urychlíte hojení poranění.
(šál)
Rakytníkový olej si můžete objednat i prostřednictvím zásilkového obchodu Spirit - tel. 603 501 236, www.spiritobchod.cz

Planety radí i varují

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

E-Shop

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2372988
DnesDnes417
VčeraVčera940
Tento týdenTento týden2238
Tento měsícTento měsíc417

Partnerské weby

apartman banner