Již naši dávní předkové zjistili, že oko není jen oknem do duše, ale lze z něj diagnostikovat i zdravotní stav. Popis této diagnostiky zpracoval jako první polský lékař Meyen ve své knize, která vyšla v roce 1670. Na konci 18. století ji pak dokonaleji popsal dr. Ignatz Peszely z Budapešti. Zájem o tuto problematiku u něj vyvolala příhoda z dětství. V deseti letech chtěl vysvobodit sovu uvězněnou v plotě. Sova si přitom zlomila nohu a Igntaz si na jejím oku všiml ostré černé čáry, která se postupně ztrácela během hojení rány, až zmizela úplně. Později ověřil, že každou nemoc i stav fyzického těla lze vyčíst na oční duhovce a na základě zjištěných zkušeností vytvořil mapu obou očí, na níž jsou znázorněny jednotlivé orgány.
Jak se oči prohlížejí?
Pouhým okem, pomocí lupy s osvětlením, mikroskopem, iridoskopem či počítačovou telekamerou.
Co se sleduje?
Typ duhovky - její barva, konstituce, oční bělmo, okolí očí.
Co můžeme irisdiagnostikou zjistit?
Stav jednotlivých orgánů i páteře, záněty, vředy, nádory, intoxikaci, usazeniny aj. Jednotlivé orgány jsou propojeny s míchou pomocí nervů. Mícha je rozdělena na jednotlivé sekce odpovídající určité části těla. Prostřednictvím nervů jsou impulzy z orgánů přenášeny do páteře a odtud do oka. Duhovka je kruh, který tvoří tisíce drobných vláken. Třetinu duhovky zaujímá kruhový sval - okruží, který ovlivňuje velikost panenky. Podíváme-li se na oko, pak horní část duhovky představuje hlavu. Pravá část představuje orgány ležící na pravé straně (játra, pravá plíce, pravý prs, pravá část hrudi). Levá strana ukazuje levou stranu těla. Srdce je prezentováno na obou stranách, poněvadž leží téměř uprostřed. Irisdiagnostikou můžeme vypozorovat nemoc ještě dříve, než se projeví.
Barva duhovky
Představuje určitý konstituční typ. Duhovky se rozdělují do tří hlavních skupin - modré (lymfatické), hnědé (hematogenní) a smíšené (biliární).
Jaké nemoci lze očekávat u jednotlivých barev duhovky?
Modrá duhovka – sděluje, že daná osoba má sklon k chorobám horních cest dýchacích. Je zajímavé, že astmatici mají většinou modré oči. Starší lidé pak trpí artritidou nebo revmatismem a samozřejmě také dýchacími problémy. Mají nadbytek bílých krvinek. Lidé s touto barvou duhovky by se měli vyhýbat mléčným výrobkům, poněvadž zvyšují produkci hlenu.
Hnědá duhovka – přináší lidem problémy s krví a krevním oběhem. Hlavní problémy mohou být s játry, objevuje se anémie.
Smíšená biliární duhovka – je to barva zelená, světle až nažloutle hnědá. U lidí s touto barvou duhovky jsou dispozice k chorobám žlučníku, žlučových cest a jater. Mají problémy s trávením. Je třeba dát pozor na střevní mikroflóru.
Před zdravotními potížemi varují různé skvrny a značky
Cizorodé pigmenty - jsou následkem nerovnováhy v organismu. Pigmenty mohou být exogenní - pocházející z chemických látek z vnějšího prostředí (konzervační a ochucovací látky aj.), endogenní - vznikající jako reakce na toxiny v těle. Bílé tofy - mají vzhled lehkých obláčků. Signalizují nedostatečnou činnost lymfatického systému a překyselení organismu.
Žluté pigmenty - jsou signálem problémů s ledvinami a trávicím systémem. Je nutno snížit příjem masa. Hnědé pigmenty - vyjadřují nesprávnou funkci slinivky břišní. Červené pigmenty - vyjadřují nesprávnou funkci jater, může jít i o náběh na rakovinu. Červenohnědé pigmenty - nacházejí se v oblasti jater, žlučníku a slinivky. Rohovkový prstenec - jedná se o nahnědle žlutý prstenec na okraji rohovky oka a signalizuje větší množství mědi v organismu.
Vše samozřejmě vyžaduje pečlivé studium a dlouhodobější praxi. Pátrání může posloužit k ověření zdravotního stavu, lze díky němu i některým problémům předejít.
Psychotronik Ing. Josef Schrötter

Planety radí i varují

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

E-Shop

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2371495
DnesDnes745
VčeraVčera891
Tento týdenTento týden745
Tento měsícTento měsíc25730

Partnerské weby

apartman banner