V běhu života je potřeba se zastavit a položit si otázku, zda je pro vás důležitější práce, honba za kariérou, úspěchem a penězi nebo vaše zdraví? Je nezbytné hledat kompromisy. Mnoho lidí přehodnotí svůj žebříček hodnot až poté, co onemocní a postihne je infarkt nebo jiný zdravotní problém. „Hořce“ pak získají zcela jiný přístup k životu s tím, že není pro ně nic důležitějšího než vlastní zdraví.
+ Susan Jeffers popisuje ve své knize Uvědom si svůj strach model tzv. hodinové dovolené. Každý den věnujte sami sobě jednu hodinu času, kdy odpočívejte - čtěte knihu či časopis, jděte na procházku do přírody, na nákup do oblíbeného nákupního centra… Velice to pomáhá občerstvit se při práci. A jak autorka sama uvádí, mívá v této odpočinkové době skvělé nápady, protože její mysl není tak přetížená.
+ Rezervy našeho organismu jsou sice velké, ale nikoli nekonečné. Žijete-li pod tlakem, výrazně se zvyšuje potřeba všech živin, protože stresovaný organismus má větší nároky, více živin potřebuje a více vyloučí. Je přímo nezbytné konzumovat hodnotnou a pestrou stravu.
+ Stresovaný člověk dýchá rychle a povrchně, takže organismus strádá nedostatkem kyslíku. Odborníci doporučují udělat několikrát denně relaxační nebo jiné dechové cvičení.
+ Spánek pomáhá regenerovat naše tělo po stránce tělesné i duševní, nedostatečný spánek nás o cennou energii okrádá.
+ Antistresově působí pravidelný pobyt v přírodě a fyzická aktivita. Vhodné jsou i relaxační techniky jako jóga a taj-či nebo meditace.
+ Žijete pod tlakem? Hromadí se vám nesplněné úkoly, máte spoustu restů a jste permanentně ve stresu? Nezapomínejte, že i vaše zásoby energie jsou omezené. Začněte plánovat, pořiďte si diář a naučte se do něj psát pokud možno všechno. Tedy nejen pracovní a další schůzky, ale i narozeniny a svátky svých blízkých a podobně. Diář se naučte hned ráno číst a celý den si předem naplánujte.
+ Pusťte z hlavy myšlenku, že musíte zvládnout vše. Dobře zvládnout všechny úkoly a povinnosti prostě nelze. Musíte si vybrat, co je pro vás důležité, a podle toho jednat. Čím dříve si uvědomíte tuto osvobozující pravdu, tím se vám bude žít lehčeji.
(žuk)

Planety radí i varují

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

E-Shop

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2380603
DnesDnes656
VčeraVčera849
Tento týdenTento týden3401
Tento měsícTento měsíc8032

Partnerské weby

apartman banner