Lékaři již přicházejí na to, že základním kamenem odolnosti organismu proti nemocem je zdravé jídlo. Pokud tělu dodáte všechno potřebné k tomu, aby si udrželo dobrou obranyschopnost, je skoro vyhráno. V podstatě to lze shrnout velmi jednoduše: ke zdraví je nejlepší se projíst. Je prokázáno, že až 70 procent všech onemocnění je způsobeno nesprávným životním stylem. Naše zdraví je tedy většinou v našich rukách. Kromě přiměřeného množství pohybu je další ze základních podmínek života dostatečný příjem kvalitní stravy.
Jak na zvýšený cholesterol
Cholesterol si udržíte ve správné hladině díky mléku a mléčným výrobkům. Podle řady studií má totiž konzumace těchto produktů s obsahem tuku do dvou procent hypocholesterolemický efekt. Podle odborníků mohou probiotické bakterie strávit cholesterol a snížit tak jeho vstřebávání v zažívacím traktu.
Vysoký krevní tlak
V prevenci tohoto onemocnění je důležité navýšit ve své stravě draslík. Dopřejte si tedy banány, sušené meruňky, brambory, zeleninu. Nezapomínejte ani na vápník, tedy mléko a mléčné výrobky, a N-3 mastné kyseliny, tedy především ryby – losos, makrela, sleď, pstruh. Je také potřeba omezit v potravě sodík, méně solte.
Čím posílit imunitu?
Kdo by nechtěl být zdravý – to totiž znamená méně starostí. Jak si ale stravou imunitu zvýšíme? I zde platí několik jednoduchých pravidel: jezte pestře, hodně pijte a ujistěte se, že jíte dostatek bílkovin (například mléčné výrobky, libové maso, drůbež, ryby, vejce).
Dopřejte si zakysané mléčné výrobky, mají blahodárný vliv na střeva, což je centrum imunity. Výborná jsou také dýňová semena s vysokým obsahem zinku, para ořechy obsahující selen. A pijte zelený čaj.
(luv)

Planety radí i varují

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

E-Shop

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2379765
DnesDnes666
VčeraVčera957
Tento týdenTento týden2563
Tento měsícTento měsíc7194

Partnerské weby

apartman banner