Vymlouváte se neustále na nedostatek času? Máte pocit, že vám povinnosti přerůstají přes hlavu, že nic nestíháte? Nevěšte hlavu! Abyste byli výkonnější, rychlejší a pružnější, nechte se inspirovat několika tipy:
Žádná honička po ránu
Jen co ráno otevřete oči už přemýšlíte o tom, na co nesmíte zapomenout, co udělat a zařídit? Chyba. Nechte si pár minut na pozvolný rozjezd do nového dne. Zkuste ještě chvíli v posteli lelkovat, zaposlouchat se do ptačích trylků za oknem, udělat si pár jednoduchých cviků a pak teprve vstát a připravit si vydatnou snídani.
Lenošení, to je ono!
Patříte k lidem, kteří zahálku považují za luxus? I na víkend máte naplánovanou spoustu akcí, úkolů, restů, které musíte stihnout? Pamatujte na to, že lenošit je zdravé. Za nicnedělání se nemusíte stydět, mít výčitky svědomí. Vykašlete se na povinnosti a čas raději věnujte rodině, svým blízkým, přátelům. Pocit štěstí za to určitě stojí.
Poslouchejte tělo
Každému se občas přihodí, že se necítí ve své kůži. Pokud se tak stane a vy se životem stále ženete na plné obrátky, mohlo by vám tělo jednou říct dost. Nepodceňujte únavu, klidně si udělejte pauzu, na pár minut si zdřímněte.
Problémy neodkládejte
Co můžeš udělat hned, neodkládej na zítřek, říká jedno moudré přísloví. Určitě má něco do sebe. Pokud se před vámi vyskytnou nějaké problémy, řešte je co možná nejdříve. Jestliže je budete odsouvat, zbytečně se připravíte o energii, podvědomě budete stále myslet na to, že je něco před vámi. Snažte se mít před sebou stále čistý stůl.
Pořádek kolem sebe
Jestliže chaos na svém pracovním stole nebo v domácnosti považujete za standardní, určitě vám to někdy připravilo pěkně horké chvíle. Kolikrát ztrácíte drahocenný čas tím, že nemůžete něco důležitého najít. Když se nepořádku zbavíte, je to jako byste si uklidili v duši. Nic vás netrápí a můžete se soustředit na vše hezké kolem sebe, věnovat energii a čas příjemnějším záležitostem.
Vychutnávejte si každé sousto
Jídlo do sebe házíte tak rychle, že si vlastně ani neuvědomujete, jakou má chuť? Také dva doušky vám stačí k tomu, aby vám zmizelo výborné espresso ze šálku? Myslíte si, že tím ušetříte čas, ale sami se připravujete o báječné chvíle, při nichž byste měli alespoň na malou chvíli dát sbohem negativním myšlenkám, povinnostem. Když si jídlo v klidu vychutnáte, věřte tomu, že po malém odpočinku budete mnohem výkonnější, než když zvolíte permanentně vražedné tempo.
S úsměvem jde všechno lépe
Mračíte se, protože všichni kolem vás něco chtějí, nebo si nedokážete poradit s nějakým naléhavým úkolem? I když vám zrovna není do smíchu, pusťte slunce do duše. S úsměvem lze přežít i pokárání šéfa, pomluvy kolegy, nepřející sousedy, ztracenou věc. Není pochyb o tom, že zamračenost a negativní myšlenky produktivitu práce snižují, ubírají na kvalitě života.
(es)
RADA SPIRITU
Víte, že i dodržování pitného režimu má podstatný vliv na výkonnost organismu? Dostatek tekutin přispívá ke správnému chodu těla, povzbuzuje mozek, dodá mu potřebnou energii.

Planety radí i varují

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

E-Shop

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2373009
DnesDnes438
VčeraVčera940
Tento týdenTento týden2259
Tento měsícTento měsíc438

Partnerské weby

apartman banner