Na léčivé účinky krystalů věří lidstvo od nepaměti. Kameny ale mohou přinášet nejen dobré zdraví, ale jejich vibrace umí přilákat do života úspěch, lásku, harmonii.
Smaragd měl v dávném léčitelství velkou váhu. Už ve starověku se používal při problémech se zrakem. Smaragdová voda se považovala za hojivý prostředek při onemocnění očí. Tomuto kameni se připisují hojivé účinky při infekčních chorobách, zánětu dutin, plic a krku, pomáhá při unavených svalech a bolestivých zádech. Úlevu přináší při revmatismu, artritických změnách kloubů, dně. V dřívějších dobách se věřilo, že smaragdový přívěsek chrání před epilepsií a jeho zelené odlesky dokážou pomáhat při léčení zhoubných nádorů. Smaragd má blahodárně působit při vysokém krevním tlaku, pozitivně ovlivňuje nemoci spojené se žlučníkem a játry, žaludečními vředy. Pomáhá též v případě klaustrofobie.
O smaragdu se říká, že přivolává domácí štěstí a věrnost. Blahodárně působí na vztahy, posiluje přátelství a partnerství, je kamenem úspěšné lásky. Zeleným světlem smaragdu proudí do našeho srdce mír, láska, obětavost. Je to kámen inspirace, odstraňuje napětí, psychické blokády, má schopnost organismus zbavovat negativních myšlenek, omlazovat. V duševním životě zvyšuje sílu charakteru potřebnou k překonávání životních překážek a nezdarů. Uzdravuje bolavou duši, zlepšuje duševní schopnosti, pomáhá soustředit se na vytyčené cíle, vyvolávat pozitivní děje. Smaragd se nejlépe hodí pro zrozence ve znamení Býka, Raka a Štíra.
(se)

DODATEK
Na přípravu křišťálové vody se používá skleněná nádoba. Na jeden litr vody potřebujeme tři až pět kamínků, které ve vodě necháme nejméně dvě hodiny, ideální je nechat je ve vodě působit přes noc.

Planety radí i varují

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

E-Shop

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2380558
DnesDnes611
VčeraVčera849
Tento týdenTento týden3356
Tento měsícTento měsíc7987

Partnerské weby

apartman banner