Máte rádi čokoládu, ale bojíte se nadváhy? Potom můžete vyzkoušet oblíbenou belgickou vychytávku – šňupání kakaa! Mozek má z této metody stejný zážitek, jako když pojídáte čokoládu. Belgičan Dominique Persoone vyrábí speciální zařízení usnadňující šňupání kakaa, které dodává v extra jemné kvalitě a navíc také v několika různých vůních – malina, zázvor či máta. Kakao se nasává nosem, kde několik hodin uvolňuje do mozku potřebné látky a působí na centra vylučující hormony dobré nálady. Přitom člověk nepřijímá energii, kterou by konzumoval s čokoládou.
Persooneovy výrobky odebírá také majitelka čokoládovny Commercial Drive Licorice Parlour z Vancouveru Mary Jean Dunsdon. Ta prodává set na šňupání kakaa v přepočtu za zhruba dva tisíce korun.
Persoone prodává své katapultovací zařízení (Chocolate Shooter) pro šňupání kakaa na webu Chocolate Line, kde jich bylo odebráno už přes pětadvacet tisíc.
„Myslím, že když to poprvé inhalujete, většina lidí není zvyklá šňupat, jste poněkud šokovaní. Prostě na začátku k tomu asi patří trochu údivu: ‚Co se to děje?‘ Pak se čokoláda začne sypat po zadní straně krku a na tváři se objeví velmi příjemný výraz. Poté už to mají všichni docela rádi,“ tvrdí Dunsdon. Proč to tedy nezkusit, za udržení váhy to přece stojí, nemyslíte?
(mh)

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2427325
DnesDnes433
VčeraVčera662
Tento týdenTento týden2523
Tento měsícTento měsíc22804

Partnerské weby

apartman banner