Naprosto unikátní relikvií křesťanského světa je tzv. opasek Panny Marie. Oč se jedná? Podle legendy jej sama Bohorodička upletla z velmi jemné velbloudí srsti a před svým nanebevzetím věnovala truchlícím ženám jeruzalémským. Během třetího nebo čtvrtého století byl opasek převezen do chrámu v Konstantinopoli. Později vzácnou relikvii obdrželi řeckokatoličtí mniši. Dnes je uchovávána v klášteře na posvátné hoře Athos.
Davové šílenství v Rusku
V roce 2011 relikvie vůbec poprvé opustila Řecko, putovala na výstavu do Ruska. Tam způsobila davové šílenství. Proč? Podle jiné legendy má opasek zázračnou sílu, uzdravuje nemocné a působí blahodárně na lidskou psychiku. Také prý pomáhá ženám otěhotnět. Sami ochránci, mniši z Athosu, nevěřili, že sváteční adorace bude tak velkolepá. Původně se domnívali, že dnešní Rusko je spíše ateistické, tisícihlavé davy je však doslova šokovaly. Největší ovace nastaly v Petrohradu a Jekatěrinburgu, také během moskevské adorace dav zcela ochromil centrum metropole.
Před chrámem Krista Spasitele se v jednom týdnu shromáždilo 400 tisíc lidí! Záchranáři přistavili na tisíc odpočinkových autobusů a přes 100 sanitek. Zdarma se rozdávala sladká ovesná kaše a čaj. Poklonit se přišly i celebrity a manželka prezidenta.
Stovky uzdravených
Opasek Panny Marie provází pověst superzázračné relikvie a jeho historická hodnota je prý nevyčíslitelná. Údajně se již během historické ruské poutě díky němu uzdravilo několik stovek nemocných.
Podobnou pověst má i ikona Panny Marie Ustavičné pomoci. Zázračný obraz dokáže také uzdravovat nemocné a plnit prosby poutníků. Jeho kopie najdeme všude ve světě a také v našich katolických chrámech, kostelech a kaplích. Na Svaté Hoře objevíte i krásnou postranní kapli, která je zázračnému obrazu zasvěcena. Denně se zde modlí desítky poutníků. I oni čekají, až jejich prosby budou vyslyšeny…
(nov)

Planety radí i varují

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

E-Shop

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2380942
DnesDnes104
VčeraVčera891
Tento týdenTento týden3740
Tento měsícTento měsíc8371

Partnerské weby

apartman banner