V západních zemích jsou instituce, které zkoumají staré lidové poznatky, jež jsou mnohdy vydávané za pověry. Zkoumá se samozřejmě i působení luny na přírodu a člověka.
A jaké jsou závěry? Přibývající luna je příznivá pro vše, co má přinést zesílení. Lidé, kteří by chtěli přibrat na váze, či zocelit své svaly, by měli využít toto období a více jíst. V této době organismus snadněji přijímá různé minerální látky a vitaminy. Stejně tak i začátek různých činností, podnikání má v této době dobré šance na úspěch. Hůře se však hojí různá poranění a rány. Ani užívání pročišťujícího čaje zde nemívá dobré výsledky, stejně jako odstraňování bradavic, které se záhy vracejí nebo se zhorší. Není tedy v této době odstraňovat něco, co roste v těle nebo na těle.
Úplněk působí jen několik hodin. Aktivuje náměsíčníky a způsobuje silnější krvácení ran. Nastává více úrazů, násilností, přepadení, zranění. V této době by se prý člověk měl vyhnout očkování, nezabírá nebo přináší nepříjemné stavy. Jedině léčivé rostliny, sbírané v době úplňku, vykazují větší léčivé působení.
Pro operace je příznivější ubývající luna. Snadněji se vykonávají domácí práce. Dokonce se tvrdí, že lépe pouští špína z prádla a je menší spotřeba pracích protředků. Prý se v té době nepřibírá na váze, i když se více hoduje. Kořeny nyní sbírané mají větší léčivou moc. Je to i vhodný čas pro přípravu různých kosmetických a léčivých mastí – jsou trvanlivější. Masáže reflexních zón na nohou je mnohem působivější než za přibývající luny. Tvrdí se také, že nasazování plomb do zubů, zhotovování a nasazování korunek a můstků zubů je trvanlivější než za přibývající luny.
(kýr)

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2473250
DnesDnes139
VčeraVčera516
Tento týdenTento týden3665
Tento měsícTento měsíc4880

Partnerské weby

apartman banner