Pohyb je pro každého člověka nutností. Zbavuje tělo nadbytečných kilogramů, zvyšuje jeho pružnost i odolnost proti nemocem. Jóga je příjemným a prospěšným cvičením, které pomáhá nenásilně a nebolestivě doplnit rezervy v naší pohybové aktivitě. Jógou se mimo jiné zabývá i psycholožka, záhadoložka a astroložka Olga Krumlovská. S jejím svolením vám nabízíme cvičební sestavy z její knihy Jóga podle ročních období. Každý týden tu najdete jednu novou cvičební pozici. Jsme u sestav pro jarní týdny.
23. týden roku
Olga Krumlovská říká:
Zlepšujte svou mozkovou činnost.
K posledním dvěma pozicím jarní sestavy se dopracují jen někteří. Není třeba se o ně snažit za každou cenu, sestavu lze ukončit cvikem z předminulého týdne. Až do konce jarních dní pak procvičujte pozici, na které jste skončili, a snažte se nenásilně, ale zcela nesmlouvavě o posun kupředu a vylepšování. Zároveň procvičujte celou jarní sestavu, a to ve stanoveném pořadí. Při stoji na hlavě nezapomínejte zvolna dýchat. Základem úspěchu je pevný bod, na který se díváte.
Příprava na tuto pozici je v podstatě stejná jako u pozice z předešlého týdne. Před jejím procvičováním se však doporučuje ošetření akupresurních bodů, jež mají vliv na schopnost soustředění a na stabilitu. Velmi by vám také pomohlo, postavíte-li si do zorného úhlu například svíčku nebo křišťálovou kouli, na něž zaměříte pohled při stoji na hlavě. Posílí to vaše jasnozřivé schopnosti, můžete dokonce vidět určité výjevy, z nichž byste mohli usuzovat, co přinese budoucnost, nebo naopak obrazy týkající se dávné minulosti. Vliv na soustředění a úspěšnost pozice má také barevnost prostředí. Snažte se nemít na očích nic dráždivě červeného nebo křiklavě barevného. Lépe působí barvy pastelové, nenápadné, spíše v odstínech žlutooranžové nebo světle hnědé. Pokud budete jako doplněk volit muzikoterapii, pak by hudba neměla být rytmická, ale zklidňující. Blahodárné budou tlumené a dlouhé jednotvárné tóny. Při držení rovnováhy vám může pomoci představa, že nestojíte na hlavě, ale na pevné zemi, že se dotýkáte země nohama, do pomyslné země jste vrostlí, případně že stojíte v jakémsi obalu, který pevně obemyká vaše tělo ze všech stran, proto nemůžete upadnout ani zakolísat.
(nam)
Kontakt: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2477240
DnesDnes431
VčeraVčera749
Tento týdenTento týden3581
Tento měsícTento měsíc8870

Partnerské weby

apartman banner