Všichni jistě znají termín „blok“, kterým je myšlen stav v naší mysli. Cokoli se stane, naše mysl nějak vyhodnotí. Na základě těchto vyhodnocení pak jedná, pracuje, ovlivňuje prakticky cokoliv. Vztahy, pracovní výsledky, zdravotní stav. Nutí nás prostě nějak jednat. Často ne úplně v souladu s tím, jak bychom chtěli. Tušíme, že máme problém, ale jeho příčinu neznáme. O našich niterných pocitech, možnostech hledání nových směrů či regresní terapii jsme si povídali s psychotroničkou a kartářkou Naďou Kučerovou.
Co je vlastně regresní terapie?
Jedná se o stav bdělý nebo polobdělý, kdy se člověk dostává do své minulosti a naráží znovu na situace, které prožil, které ho do budoucna nějak ovlivnily. Podvědomí tyto situace uchovává, na jejich základě nutí každého z nás k nějakému chování. Terapeut vede klienta k tomu, aby tyto situace přehodnotil. Srovná se s minulostí, donutí podvědomí, aby nadále tyto stresové okamžiky nezpracovávalo a neovlivňovalo myšlení.
Jak daleko se lze v paměti dostat?
Jedná se o velmi individuální záležitost. Záleží na tom, čím si dotyčná osoba v životě prošla. Může objevit problémy staré pár let, může odhalit potíže v dětství, ale může odkrýt i minulost daleko hlubší. V naprosté většině se klient dostane i do svého minulého života.
Do minulého života?
Jistě. Každý si do svého života nese nějaký úděl, říká se tomu také osud. Máme konkrétní úkol. A je jen na nás, jak se s ním vyrovnáme, jakým způsobem ho vyřešíme nebo ne. Čili, naše strachy, obavy, které pak už jen sílí v rámci našeho současného života, mohou pocházet i až z tak daleké minulosti.
Takže objevím minulý život a odhalím tím i problém?
Tak se to dá hodně jednoduše shrnout. Ale příklad. Obrátila se na mě jedna slečna, která si sice rozumí se svou matkou, ale vlastně vyrůstala v osamění. Její úspěchy a výhry matka nikdy neviděla. Měla moc práce, vydělávala slušné peníze. Proto nebyl na děti čas. Slečna tedy sáhla po drogách. Minulé životy odhalily, že už vlastně několikrát podobně žila. Sice v luxusu, ale také v osamění. Dostala vždycky všechno, co chtěla, ale ne lásku matky. S překvapením pak zjistila, že se historie opakuje, že k sobě prostě cestu najít musí. Rozhodla se to okamžitě změnit. Teď se dokonce o maminku stará. Ta musela nechat své práce, protože se léčí s rakovinou. Tedy ani maminku to neminulo. I ona se musela zastavit a pochopit, že práce není všechno. Dcera to zjistila v regresi, matka díky nemoci.
Jedná se tedy o takový propletenec osudů?
Dá se říci. Nikdy to není jen o nás samotných. Do našich životů vkráčí lidé a nejsou tu jen tak. Jistě každý zná lásku na první pohled. Jedná se o karmického člověka, ke kterému jsme lásku už prostě cítili, nezmizela, znovu se jen rozhořela. Nebo moment, kdy někoho vidíte úplně poprvé a okamžitě víte, aniž by stihl cokoliv udělat, že je vám nesympatický, že ho nemusíte. Opět se tu rozhořely stejné pocity z minula.
Na minulé životy si prostě nejde jen tak vzpomenout, jsou uloženy opravdu hodně hluboko v naší mysli, ale konkrétní situace nebo lidé odstartují nějaké emoce. Nevíme proč. Stejné je to s okamžiky deja vu. Víte, že i když jste na nějakém místě poprvé, že jste ho už určitě viděli... A tak bychom mohli pokračovat. Kusy vzpomínek prostě najednou prosáknou do našeho podvědomí.
Čeho můžeme pomocí regresní terapie dosáhnout?
Tato terapie dokáže zbavit strachu, i fobií. Dokáže pochopit některé situace nebo věci, proč se nám vlastně děje to, co se děje. Pokud odhalíme příčinu, můžeme s ní pracovat. Udělat si jiný pohled na člověka, na situace, zbavit se nepodložených obav. Pokud mohu zmínit další příklad, tak jistý pán z Chomutova se kromě jiného bál řídit auto. Nikdy vlastně k řízení neměl kladný vztah, ale dokázal se přepravit zcela sám tam, kam potřeboval. Postupně tento strach sílil natolik, že odmítal za volant usednout úplně. Bál se hlavně toho, že někoho zraní. Nechával se vozit. V regresi zjistil, že byl vojákem ve druhé světové válce. Když ujížděl s dalším spolujezdcem, aby splnil úkol, vůz havaroval. Oba v tom voze zahynuli. Dopracovali jsme se společně k příčině a dnes už pán opět jezdí. Podvědomí tento strach už nemá potřebu zpracovávat a pán se jej zbavil.
Mnoho lidí se domnívá, že regresní terapie vlastně nefunguje nebo spíše není možná...
Samozřejmě, co člověk, to názor. A každý má právo na ten svůj, stejně jako se rozhodnout, jakým způsobem svůj problém bude řešit. Kdo se však rozhodne pro tuto terapii, měl by v ní mít důvěru.
(luv)
Kontakt na Naďu Kučerovou: tel.: 608 943 759, e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

DODATEK
Pro koho je terapie vhodná?

Pro každého, kdo ví, že má nějaký problém a chce ho řešit. Je jedno, jak je velký. Vždy se dá odhalit příčina a pracovat s ní. Pochopit, že nás něco brzdí. Zasáhnout do podvědomí a donutit ho, aby přestalo zpracovávat konkrétní negativní věci. Nebo prostě pochopit, proč je zpracovává a co nám vlastně říká.
Jak poznat správného terapeuta:
Dejte na první dojem a věřte své intuici. Pokud vám terapeut není sympatický a neumí vám vysvětlit průběh terapie, raději vycouvejte. Sezení musí probíhat při vašem vědomí, žádné uspávání a jiné uklidňující metody. A samozřejmě se předem domluvte na době trvání a ceně, aby nedošlo k nepříjemnostem. Pozor – budete zpracovávat životní traumata, průběh nebude procházka růžovou zahradou.

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2585198
DnesDnes839
VčeraVčera886
Tento týdenTento týden4091
Tento měsícTento měsíc15562

Partnerské weby

apartman banner