Na léčivé účinky krystalů věří lidstvo od nepaměti. Kameny ale mohou přinášet nejen dobré zdraví, ale jejich vibrace umí přilákat do života úspěch, lásku, harmonii. Možná budete překvapeni, co všechno dokáží.
Tyrkysu se přisuzuje léčivý účinek na celé tělo. V alternativní medicíně nachází uplatnění při bolestech v krku, plicním onemocnění či menstruačních křečích. Nošený jako náhrdelník nebo přívěšek v blízkosti srdce posiluje tento důležitý orgán. Velkou úlevu může tyrkys přinášet lidem, kteří žijí v permanentním stresu, trpí depresí, záchvaty paniky, mají problémy zvládat každodenní život, při pocitu smutku. Jeho účinky stojí za vyzkoušení při bolestech kloubů, dně, revmatismu. Tyrkys dokáže tlumit potíže se zády, bolesti hlavy, blahodárně působí na imunitu, detoxikuje organismus.
Není bez zajímavosti, že ve většině šamanských kultur byl tento kámen posvátný. Má schopnost odrážet negativní energii, obecně se považuje za krystal očisty, neboť očišťuje duši od všeho, co jí škodí. Podle starých pramenů bývá tyrkys označován za kámen, který člověku dodává sílu být upřímný k sobě samému, pochopit svoje myšlenky, úmysly, najít pravdu ve vlastním nitru. Jeho vibrace přitahují z vesmíru kladné, posilující energie. Je nápomocný při řešení problémů tím, že podporuje analytické myšlení. Může se stát významným pomocníkem v milostném životě, podporuje kvalitu vztahů a přátelství, pomáhá lépe pochopit partnera. Tímto kamenem lze vylepšit komunikační problémy, sebevyjádření, nošení tyrkysu pomáhá překonat strach mluvit na veřejnosti. Také napomáhá říkat pravdu o tom, co si přejete od svého okolí.
(se)

DODATEK
Tyrkys je podle astrologického přirazení kamenem Vodnářů a Ryb.

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2474943
DnesDnes110
VčeraVčera582
Tento týdenTento týden1284
Tento měsícTento měsíc6573

Partnerské weby

apartman banner