Sex nic moc? Pokud jste zastáncem názoru, že v dlouholetém manželství nestojí sex za moc, výzkumy přinášejí jiné poznatky.Vědci dospěli k názoru, že čím více lásky a oddanosti pár pociťuje, tím větší spokojenost panuje v intimním životě. Výzkum Centra pro sexuální podporu zdraví na univerzitě v americké Indianě přinesl poznatek, že provdané ženy mají víc sexu než nesezdané. Není důležité, zda je milování na pořadu jednou týdně nebo třikrát do měsíce, ale celková sexuální spokojenost.
Bezdětná manželství. Obecně panuje názor, že nemohou být šťastná. Takový předsudek ale není na místě. Podle týmu sociologů z britské Open University neznamená, že se bezdětná dvojice miluje méně nebo více než rodina s potomky. Podstata štěstí je v tom, že čím více životních rolí člověk zastává, tím méně času jim lze věnovat.
Život na psí knížku. Běžná realita dneška. Spoustě dvojicím tento způsob soužití maximálně vyhovuje a jsou přesvědčeny o tom, že se tak vyhnou případnému bolestnému rozchodu, tahanicím o majetek. Společné bydlení před manželstvím považují za jakousi zkoušku, zda vztah po svatbě vydrží. Podle odborníků je velká šance na stabilní manželství v případě, že se k takovému kroku dvojice rozhodla kolem osmnáctého roku života. Riziko nestability stoupá úměrně s věkem zamilovaného páru, co se rozhodl žít pod jednou střechou bez oddacího listu.
Štěstí není zadarmo. Studie italských vědců, kteří použili krevní testy na určení hladiny hormonů od dobrovolníků, ukázala, že horoucí vášeň se nejpozději po dvou letech soužití vytrácí. Udržet plamínek lásky je velká dřina a jak je známo, štěstí není zadarmo. Erotická bouře z období zamilovanosti je nahrazena jiným typem lásky.Vzájemnou důvěrou, porozuměním, trpělivostí, tolerancí, empatií.
(pru)

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2473237
DnesDnes126
VčeraVčera516
Tento týdenTento týden3652
Tento měsícTento měsíc4867

Partnerské weby

apartman banner