Iva Kukačková se zaměřuje na pomoc lidem od nemocí a utrpení různého druhu - jak ona sama říká - přirozenou cestou. Tedy bez negativních vedlejších účinků na organismus. Má ráda nejen svého vnoučka, ale všechny lidi, svoji práci, život, je šťastná, když pozná novou metodu, která lidem pomáhá. Ráda cestuje a poznává českou zemi i zahraničí, hlavně přírodu. Nemá ráda posuzování, odsuzování a hodnocení.

Co byl zlom ke změně vašeho přístupu k životu, k léčení, k novým technikám?
Vždy jsem byla vnitřně přesvědčená o tom, že člověk nebyl stvořen proto, aby trpěl. Před necelými dvaceti lety vážně onemocněl můj manžel a já jsem se odmítala smířit s tím, že každých půl roku stent do srdce je jediné možné řešení. Nevěřila jsem, že by to srdce mohlo dlouho vydržet. A to i přesto, že lékařskou vědu uznávám, jsem jí za mnohé vděčná. Manželovi v kritický okamžik nejmodernější technika zachránila život. Jsou okamžiky, kdy se bez ní neobejdeme. Přesto jsem byla tehdy vnitřně velmi silně přesvědčena, že musí existovat i jiné řešení. Upřímně jsem si přála ho poznat... A poznání přišlo.
Předpokládaná třetí operace srdce nebyla třeba. Mně se otevřelo poznání přírodního působení na zdraví, vyrovnanost a zkvalitnění života.
Čemu všemu se tedy věnujete?
Nejhezčí je, že poznávání nekončí. Tak mohu dnes svým klientům nabídnout techniky ze súfijské jógy, která byla pro své účinky v minulosti utajována a sloužila pouze pro potřeby císařské rodiny. Vyzrazení se trestalo smrtí. Komplex cviků na páteř si v současné době vysloužil přívlastek „zázračný“ a obdobně účinné jsou i techniky na vnitřní orgány.
Dále je to reiki. Reiki je pomoc Boha. Je to jednoduché, ale celistvé, působení na harmonii organismu - lidského, zvířecího, ale i rostlin. Je maximálně šetrné a bezpečné. Kde je harmonie, tam je zdraví fyzické i psychické. Každý si z této pomoci vezme právě to, co v danou chvíli potřebuje. Musí však být používané reiki v čisté a nezkreslené formě.
Velmi často se setkávám s nepravdivými informacemi o reiki. Takové reiki není příliš účinné ani bezpečné. Chci se více věnovat očištění reiki v očích veřejnosti, neboť do reiki také zasvěcuji a vím, že lidem přinese větší užitek, pokud ho mají kdykoli k dispozici a nemusejí být odkázáni na terapeuta.
Vím, že vás nadchly i další méně známé techniky
Techniku Džuny Davitašvili, při které odebírám negativní energii a dodávám životadárnou, lze použít samostatně nebo v kombinaci s kranio-sakrální terapií.
Dalším účinným působením na lidský organismus je technika „cesta“, jejíž autorkou je paní Brandon Bays. Jak sama popisuje ve stejnojmenné knize, tato metoda vznikla, když se autorka sama vypořádávala s rakovinou. Dokázala se zbavit velkého rakovinového nádoru za pár týdnů.
Při této metodě klient pod vedením terapeuta sám naváže kontakt se svým orgánem, dozví se trauma, které daný orgán zatěžuje, a terapeut mu pomůže napojit se na vesmírnou Pravdu a Lásku, pomocí které klient pod vedením terapeuta trauma zruší a nahradí vyrovnaností. Obdobně se postupuje i při zvládání negativních pocitů, emocí.
Terapeutické metody, které používám, lze kombinovat s jakoukoli jinou léčbou.
Velké možnosti umožňuje také poměrně mladá technika J-I-H.
A co tibetská medicína? Učila jste se u Borise Tichanovského…
Ano, například s přípravky přírodní tibetské medicíny mám dobré a mnohaleté zkušenosti. Vyráběné jsou podle receptur s tisíciletou tradicí, ale v Čechách a z našich bylin. Působí na nastolení rovnováhy v organismu, a to má za důsledek obnovování funkce orgánů a harmonizaci imunity. Jsou samozřejmě bez vedlejších negativních účinků na organismus. Výsledek jejich působení je rychlejší, pokud se kombinují s některou z metod, o které jsem již hovořila, neboť i ony působí na vyrovnanost organismu.
Jaká je vaše životní filozofie?
Snad by ji mohla vystihnout slova mého tatínka - „když se chce, všechno jde“. S úsměvem ho někdy škádlím, když říkám, že za to, co dělám, mohou tato jeho slova. Škádlím proto, že on ne zcela dobře chápe moji práci…
Osud nás však nepostaví do situace, pro jejíž zvládnutí nemáme předpoklady. Člověk má na výběr - buď se litovat, rezignovat, žehrat na osud nebo si říct „to musí jít“! Dnes vím, že takto funguje vesmírný zákon. Člověk, když má opravdu pevnou víru (všechno jde) a když je ochoten něco změnit (když chce), zjistí, že je jen otázkou času, kdy se výsledek dostaví. O tom jsem se sama mnohokrát přesvědčila a přesvědčuji se neustále.
Mojí velikou touhou je, aby toto poznání udělalo co nejvíce lidí. Aby poznali, že nejsou bárkou zmítanou osudem. Naopak, že tu bárku mohou sami řídit. To je smysl mojí práce - pomáhat lidem, aby je bolest nepřipravila o víru, aby získali sílu udělat změnu a abych je nasměrovala k jejich poznání jak na to.
Máte nějaká oblíbená místa, kam si chodíte dobíjet energii?
Každý výlet do přírody je pohlazením po duši. Avšak kousek od našeho domu na malém skalním výběžku se mi nabízí zajímavá scenérie - pohled do Labského údolí. Na dně údolí majestátně teče řeka Labe, celé věky formovala toto údolí. Po úbočích jsou lesy, chráněná flora i fauna, jsou tu upravené rodinné domy - výsledek lidské práce - a po obou stranách řeky dopravní tepny. Klid a krása přírody a zároveň dynamický ruch. Takový je život. Získávám tu nadhled. To je Ústí nad Labem. Moje rodiště i působiště.
(luv)
Kontakt: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., www.prirozenou-cestou.cz

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2472069
DnesDnes93
VčeraVčera563
Tento týdenTento týden2484
Tento měsícTento měsíc3699

Partnerské weby

apartman banner