Říká se že kdo plešatí, stárne. Není to však pravda. Postupně řídnoucími vlasy je postižený každý třetí muž po třicítce. Někomu však muži s hlavou „jako koleno“ mohou připadat velmi sexy. Podle amerického psychologa Alberta Mannese jsou holohlaví muži silnější, dominantnější, sebevědomější a mají větší autoritu. Navíc je vědecky dokázané, že pánové s prořídlou kšticí nebo úplně plešatí dokážou opačné pohlaví přitahovat silně jako magnet. Mají být dobrými milenci, sexuálně výkonnější. Většina dnešních mužů se prořídlou kšticí rozhodně netrápí a snaží se vidět svou holohlavost z té lepší stránky. Někteří dokonce tvrdí, že tak ušetří nejen za šampon, hřeben, nemají žádné starosti s česáním, ale také svůj čas.

Co plešatost způsobuje? V prvé řadě se na ní podílejí geny. Stačí zalistovat v rodinném albu s fotografiemi předků. Pokud ztráta jejich vlasů začala už v mládí nebo ve středním věku, je velký předpoklad, že je potomek bude následovat. Plešatost se velmi často dává do souvislosti s hormonální nerovnováhou, se špatnou funkcí štítné žlázy. To vše škodí vlasovým kořínkům, které se uvolňují a postupně vypadávají. Za nadměrným vypadáváním vlasů bývá i emoční vypětí, permanentní stres, psychické problémy. Svou roli sehrává také jednostranný jídelníček, špatná životospráva, zdravotní problémy.
Jakou naději mají muži, kteří se nechtějí s prořídlou kšticí smířit a vnímají ji jako velký handicap? Podle německých vědců má mít na stimulaci vlasových kořínků příznivé účinky kofein. Na druhé straně tvrdí, že zvýšenou konzumací kávy nelze očekávat žádný zázrak. Kofein může napomoci zpomalení ztráty vlasových folikul spíš v počátečním stadiu vypadávání vlasů. Bez ohledu na úspěšnost nejrůznějších vědeckých výzkumů, které holohlavým mužům dávají menší či větší naději, je mnohem důležitější, co muži mají v hlavě než na ní, nemyslíte?
(es)

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2585211
DnesDnes852
VčeraVčera886
Tento týdenTento týden4104
Tento měsícTento měsíc15575

Partnerské weby

apartman banner