Za vše prý může osobnost člověka a klíčem k ní je jeho krevní skupina. Této teorii věří miliony Japonců, kteří jsou toho názoru, že krevní skupina předurčuje vlastnosti každého jednotlivce i možnosti jeho profesionální kariéry. Sňatkové kanceláře prý mají stále větší problémy nalézt partnery pro ženy s krevní skupinou B, protože ty milují nade vše svobodu. Zaměstnání však nejsnadněji získávají lidé s krevní skupinou A, protože jsou prý pilní. Naopak jedinci s krevní skupinou 0 jsou nenahraditelní na řídících místech: jsou energičtí a nároční. Konec konců, všichni japonští premiérové, s výjimkou jednoho, měli krevní skupinu 0. Ministerský předseda Takana, který měl krevní skupinu B, přijímal velké úplatky.
Biblí Japonců, kteří věří na určující vliv krevní skupiny, je práce Takeio Furukavy Krevní skupiny a temperament. K podobným názorům ale docházejí i mnozí evropští odborníci. Na výzkumu krevních skupin se významně podílel náš vědec Jan Janský a je také jeho zásluhou, že dnes odlišujeme čtyři základní krevní skupiny: A, B, AB a 0. Krevní skupiny nepodléhají v průběhu života změnám a mají genetickou podstatu.

„Nulkaři“ se nemusejí bát neuróz
Podle nejnovějších výzkumů závisí na typu krevní skupiny zdravotní stav každého člověka. Jejich výsledky ukázaly, že v případě řady chorob nelze pochybovat o určujícím vlivu krevních skupin. To tvrdil na konci minulého století profesor Gerhard Jörgensen z univerzity v Göteborgu.
Například lidé s krevní skupinou A častěji onemocní tzv. civilizačními chorobami, jako je infarkt, arterioskleróza, revmatismus, cukrovka či rakovina. U vlastníků skupiny 0 se častěji vyskytují žaludeční vředy a vředy na dvanácterníku a jeden druh rakoviny kůže. Přesto se nulkaři obvykle dožívají vyššího věku než ostatní. Profesor Jörgensen na základě výzkumů tvrdí, že pravděpodobnost dožít se věku 75 let je u majitelů krevní skupiny 0 o 60 procent větší než u nositelů skupiny A. Naproti tomu lidé s krevní skupinou B zaujímají jakousi centristickou pozici mezi nulkaři a áčkaři, skupina AB je příliš vzácná na soustavnější a širší výzkumy.
Zatím nikdo nevysvětlil, proč lidé s krevní skupinou 0 jsou zdravější a žijí déle.
„Jejich lepší fyzická kondice vyplývá pravděpodobně z toho, že jsou psychicky odolnější,“ tvrdí německý gynekolog a psycholog J. M. Wunderlich. Výzkumy univerzity v Erlangenu prokázaly, že u osob se skupinou 0 se prakticky vůbec nevyskytují neurózy.
(kýr)

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2500686
DnesDnes335
VčeraVčera645
Tento týdenTento týden3376
Tento měsícTento měsíc12032

Partnerské weby

apartman banner