Pohyb je pro každého člověka nutností. Zbavuje tělo nadbytečných kilogramů, zvyšuje jeho pružnost i odolnost proti nemocem. Jóga je příjemným a prospěšným cvičením, které pomáhá nenásilně a nebolestivě doplnit rezervy v naší pohybové aktivitě. Jógou se mimo jiné zabývá i psycholožka, záhadoložka a astroložka Olga Krumlovská. S jejím svolením vám nabízíme cvičební sestavy z její knihy Jóga podle ročních období. Každý týden tu najdete jednu novou cvičební pozici. Jsme u sestavy pro letní týdny.
26. týden roku
Olga Krumlovská říká:
Přebytečnou energii odveďte do země.
Léto obvykle neprovází nedostatek energie, spíše naopak. Pokud jí nemáte dost, dokáže ji váš organismus rychle doplnit, nerad ji však dobrovolně pouští. Přemíra energie, která není odčerpávána, vám může uškodit. Cvičte pozici z minulého týdne, vždy ji s výdechem zakončete předklonem a dotkněte se země. Tento cvik provádějte také v případě, že vás začne bolet hlava (tak se velmi často přebytek energie projevuje), a snažte se setrvat v předklonu, dokud hlava bolet nepřestane.
Tento týden je tak ve znamení dvou pozic zároveň. Během první načerpáte energii a nové myšlenky či nápady, zatímco tou druhou ze sebe odvádíte vše, co považujete za škodlivé. Zbavujete se zejména záporných citů, jakými jsou nenávist, závist, smutek či bolest, stres. Důležité je představit si, že se během této pozice pročišťujete, že z celého těla vytahujete negativní energii. Nejprve se snažte pročistit duši a srdce, směrujte odchod negativní energie od srdce směrem do rukou a od plexu solaris do nohou. Negativní energie odchází do země částečně špičkami prstů rukou a zároveň chodidly. Vzápětí se snažte o úplné pročištění hlavy, na nic nemyslete. Zbavujte se všech špatných myšlenek. Jakmile se vám to alespoň částečně podaří, s hlubokým nádechem se napřimte do pozice z minulého týdne. Současně s tím nabíráte pozitivní sluneční energii a optimistické myšlení. Do srdce pak směřujte lásku a do duše vyrovnanost a harmonii. Procvičování této pozice a její úspěšnost podpoří vhodně zvolená muzikoterapie. Příznivě ji může ovlivnit také ionizátor nebo aromaterapie, například vůně vanilky či růže. Vyvarujte se však těžkých a omamných vůní, mezi něž patří opium, santalové dřevo nebo cedr.
(nam)

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2472283
DnesDnes307
VčeraVčera563
Tento týdenTento týden2698
Tento měsícTento měsíc3913

Partnerské weby

apartman banner