Při návštěvě zámku Konopiště jsme zkoušeli porovnávat mimo jiné horoskopy Albrechta z Valdštejna a Františka Ferdinanda d´Este, někdejších majitelů zámku (dříve hradu) i panství. A objevili jsme senzační shody.
V arcivévodově horoskopu můžeme kromě jiného najít i varování před tragickým skonem, před nebezpečím. Konjunkce Merkur versus Mars je ve znamení Kozoroha a v záporném poměru k Luně. Slunce je v opozici k Uranu. Valdštejnův proslulý horoskop, vypracovaný Johannem Keplerem, také varoval před nepřízní osudu i před hrozící válkou. Obě prognózy se vyplnily, Albrecht i Fratišek Ferdinand byli zavražděni. Po Valdštejnově smrti vzplanula válka třicetiletá, po Ferdinandově zase I. světová. Jaká to neskutečná shoda.
Rozdíl je v tom, že zatímco Albrecht horoskopy a astrology miloval, habsburský následník trůnu je nenáviděl. Veškeré oficiální návrhy na vypracování osobního horoskopu odmítal. Dokonce, jako vzdělaný a osvícený muž své doby, věřil, že Valdštejn si svůj nešťastný osud přivolal sám. Že šlo o jakousi autosugesci, která se nakonec zhmotnila a vyplnila.
Idealista a milovník honů
V našich učebnicích býval kdysi František Ferdinand d´Este vykreslován velmi negativně, jako nepřítel Čechů a Slovanů vůbec, jako diktátor a psychicky narušený jedinec. Ve skutečnosti byl velmi vzdělaným a moderním člověkem, žil ideou Spojených států evropských (tedy předběhl o mnoho let EU), podporoval školy a osvícenství.
Byl však také vrahem tisíců zvířat, protože miloval hony a lovy. Nakonec byl sám střelnou zbraní zavražděn.
Biskupův podivný sen
Před známou inspekcí do Bosny obdržel František Ferdinand anonym, ve kterém stálo, že bude zabit. Aby toho nebylo málo, i samotná cesta na inspekci byla prošpikována nehodami a zmatky. Dvakrát zkolabovalo elektrické vedení ve vlaku, až průvodčí museli rozsvítit lucerny. Arcivévoda sarkasticky poznamenal, že mu vagon připomíná osvětlenou hrobku. Navíc měl jeho osobní strážce a někdejší biskup Lanyi podivný sen – viděl v něm následníkovu vraždu. Ve snu mu František Ferdinand navíc diktoval svůj nekrolog. Biskup se prý probudil jako omámený, přesto si svůj živý sen poznamenal do deníku. Vyplnil se téměř do puntíku.
Byly tedy osudy Ferdinanda a Albrechta předurčeny?
(nov)

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2505410
DnesDnes469
VčeraVčera573
Tento týdenTento týden3662
Tento měsícTento měsíc16756

Partnerské weby

apartman banner