To, co na začátku společné cesty vypadalo romanticky, ideálně, se postupně zhroutilo jako hromádka karet. Pro nikoho není snadné odrazit se ode dna. Co si počít, když už máte černé na bílém, že každý si teď může zařídit život po svém? S rozvodovým listem před očima se člověk samozřejmě neubrání obavám, starostem, pochybnostem, zda a jak všechno zvládne. Začátek určitě nebude procházka růžovou zahradou, ale je škoda ztrácet čas obviňováním za rozpad manželství svůj protějšek, sebelitováním. Rozvod není konec světa, ale nový začátek. Jak se rychle vzpamatovat?
Dejte průchod emocím
Chvíli vás přepadá smutek na duši, podruhé ohromné zoufalství. Uzdravit zlomené srdce je běh na dlouhou trať. V prvé řadě to nechce v sobě dusit emoce. Máte právo být ukřivděná, zklamaná, lítostivá. Nebojte se dát průchod svým emocím. Dělejte cokoli, aby se vám ulevilo.
Jen žádné vzpomínky
Pokuste se postupně udělat tlustou čáru za minulostí. Fotografie uložte do nejspodnějšího šuplíku, zbavte se věcí, které budou připomínat vašeho ex. Zaměřte se na pořádek v bytě, přeorganizujte ho, pokud vám to možnosti dovolují, pořiďte si nové zařízení, vybavte si ho podle svého.
Zaměstnejte se
Snažte se smysluplně vyplnit každou volnou chvíli. V zaměstnání čas rychle utíká a nezbývá na myšlenky zaobírající se životní prohrou. Po příchodu z práce už je to o něco horší. Nesmutněte však, ale věnujte se nějakým koníčkům, zálibám, o které vás intenzivní rodinný život obíral, najděte si nové aktivity. Krizi vám pomůže ustát kamarádka, se kterou si vyjděte do fitcentra, na kafe, do divadla, výstavu.
Dělejte si radost
Na bolavou duši funguje u každého něco jiného. Pokud vaši hořkost zmírní sladkosti, pořádný kus čokolády, kopec zmrzliny, dopřejte si je bez výčitek svědomí. Někomu stačí zamířit do nákupního centra a utrácet za parádu, nepotřebné drobnosti, za cokoliv. Nezanedbávejte svůj zevnějšek, nechte se rozmazlovat v masážním studiu, u kosmetičky, kadeřnice. To všechno vám pomůže zvednout sebevědomí a náladu.
Budoucnost je důležitá
Nebojte si sepsat všechna pozitiva i negativa, která vám nová životní situace přinesla. Občas si budete připadat jako na houpačce a přestanete věřit, že všechno zvládnete. Dříve nebo později naberete dech a najdete v sobě sílu vykročit dál. Chce to zamyslet se nad svým životem, udělat si konkrétní plány do budoucnosti, uvědomit si, že každý je strůjcem svého štěstí.
(mp)

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2474847
DnesDnes14
VčeraVčera582
Tento týdenTento týden1188
Tento měsícTento měsíc6477

Partnerské weby

apartman banner