Žaludek je na léčivé rostliny dost citlivý. Bude to asi tím, že substance užívaných rostlin zůstávají nějakou dobu právě uvnitř tohoto orgánu. Některé působí na sliznici, další zmírňují zanícení žaludeční sliznice, jiné vyrovnávají překyselení po nevhodném jídle. Existují i rostliny, které na žaludek působí prostřednictvím krve, kdy aktivní látky v nich obsažené působí až tehdy, když do ní proniknou. Řada léčivých rostlin zvyšuje produkci žaludečních šťáv, aniž by dráždily sliznici žaludku. Díky tomu podporují a urychlují trávicí procesy.
Pálení žáhy - jeho příčinou je návrat kyselého obsahu žaludku do jícnu. Používané bylinky chrání sliznici trávicího traktu a neutralizují nadbytek kyselých šťáv. Doporučuje se trnovník akát, který má hojivé účinky na sliznici a chrání ji před působením žaludeční kyseliny. Další vhodnou rostlinou je jitrocel blešník.
Nadmutý žaludek - jedná se o roztažení žaludku, ke kterému dochází po nadměrném hodování nebo v důsledku zpomaleného vyprazdňování. Bylinky mohou posílit žaludek a podnítit jeho vyprazdňování. Vhodný je čaj ze tří dílů máty peprné a jednoho dílu měsíčku lékařského. Podporuje trávení a posiluje žaludek. Další výraznou bylinou je pelyněk, který napomůže snadnějšímu trávení.
(vít)

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2472932
DnesDnes337
VčeraVčera619
Tento týdenTento týden3347
Tento měsícTento měsíc4562

Partnerské weby

apartman banner