Vědce i veřejnost stále fascinuje populární téma a myšlenka, zda bychom byli schopni navštívit minulost nebo budoucnost. Touto myšlenou se zabývají i seriózní vědci, například doktor John Cramer, emeritní profesor na University of

Washington. Domnívá se, že je možné posílat zprávy napříč časem a na tomto projektu prý pracuje.
Pokud se budeme snažit najít způsob, jak cestovat zpět v čase, ovlivníme tím velmi důležitou část našeho fyzického vesmíru, kauzalitu.
„Chceme-li cestovat zpět v čase, musíme najít způsob, jak tomuto porušení zabránit,“ říká astrofyzik Charles Liu.
Ale jsou mezi námi lidé, kteří tvrdí, že mají důkazy o cestování v čase. Ať jim budeme věřit nebo ne, to je na každém z nás, nelze popřít, že jsou tyto příběhy zajímavé. A tak není divu, že jsou jedním z hlavních témat sci-fi. Ale je tady jeden háček. Musíme si uvědomit, že čas není přesně definován. Co je to čas? V čase se pohybujeme na přímce. Od minulosti k budoucnosti až ke svému neodvratnému konci. Ale dovedete si představit, že byste se pohybovali v čase jako v prostoru? Prostě byste se v něm přemístili doleva nebo doprava. Kde bychom se ocitli? V jiné dimenzi?
Navštívil maršál britského letectva budoucnost?
Zkušenost s časovým skluzem zažil maršál britského letectva sir Victor Goddard (1897 – 1997). Sám o tom napsal a mnohokrát vyprávěl.
V roce 1935 - jako podplukovník (Wing Commander) - byl vyslán, aby zkontroloval nepoužívanou přistávací plochu blízko Edinburghu na místě nazvaném podle přilehlé vesnice Drem. Našel ji ve velmi zchátralém stavu, s dobytkem pasoucím se na trávě, která se drala z prasklin v asfaltu. Později, téhož dne, se při zpáteční cestě jeho dvojplošník dostal v hustém dešti do potíži. A tak se Goddard rozhodl letět zpátky do Drem a tam se zorientovat.
Když se blížil k přistávací ploše, přívalový déšť ustal, den se změnil v jasný, sluneční. Při pohledu dolů užasl. Uviděl úplně zrekonstruované letiště, pobíhali tu mechanici v modrých kombinézách a na dráze stála čtyři žlutá letadla. Jedno z nich přes veškeré letecké zkušenosti nedokázal identifikovat. Bylo to velmi matoucí, protože okamžitá obnova letiště byla nemožná, a také proto, že mechanici měli nosit khaki overaly a letadla Air Force byla v té době natřena stříbrným hliníkovým lakem.
O čtyři roky později Goddard tuto záhadu vyřešil. V Evropě zuřila válka... A tak se stalo, že znovu navštívil Drem. A našel ho přesně takový, jaký ho viděl v roce 1935 - s mechaniky v modrých kombinézách a žlutými letadly. Dokonce našel letadlo, které nebyl schopen dříve identifikovat - Miles Magister.
Dostal se snad Goddard o čtyři roky do budoucnosti a pak se hned vrátil do své doby?
Dlužno ještě dodat, že Victor Goddard se více než intenzivně zajímal o paranormální jevy a posledních dvacet let života věnoval výzkumu této disciplíny.
(kýr)

 

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2505451
DnesDnes510
VčeraVčera573
Tento týdenTento týden3703
Tento měsícTento měsíc16797

Partnerské weby

apartman banner